• Szkolna wycieczka do Poznania

• W dniu 23 kwietnia br. uczniowie  Szkoły Przysposabiającej  do Pracy i uczniowie 7- 8 klasy SPU uczestniczyli w  szkolnej wycieczce do Poznania tj. do Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki i Rogalowego Muzeum Poznania. Zgodnie z programem uczniowie uczestniczyli w Lekcji z Teatrem Wielkim pt. ,,O charakteryzacji, czyli jak zmienić piękną w bestię." Uczestnicy wycieczki  zostali wprowadzeni w tematy związane z charakteryzacją. W  czasie lekcji mieli okazję do spotkania z artystami związanymi z operą zdobyli garść konkretnych informacji a zdobytą wiedzę mogli przełożyć na wspólne działania. Uczniowie w czasie tej lekcji poznali tych, którzy przygotowują solistów do występu i robią to fenomenalnie - zespół  pracowni   charakteryzatorsko - perukarskiej. Zapoznali się  z historią makijażu scenicznego i mieli okazję porównania go ze sposobem  w  jaki wykonujemy go dzisiaj. Uczniowie mieli okazję przymierzać  różne peruki, stroje. Zabawa  ta im się bardzo podobała .Następnie udaliśmy  się na pokaz rogalowo–koziołkowy  do Rogalowego Muzeum Poznania.  Tam uczniowie zapoznali się z tradycją wypieku rogala, mającej już 150 lat. W aktywny sposób uczestniczyli w pokazie produkcji rogala. Poznali poznańską kulturę i historię, której najbardziej charakterystycznymi elementami są rogale świętomarcińskie , gwara poznańska i koziołki na wieży ratusza. Uczniowie mieli okazję degustować pieczone rogale oraz obserwować stukanie się koziołków  poznańskich w samo południe. Oczywiście  na sam koniec wycieczki nie obyło się bez wspólnego poczęstunku w McDonald`s.

Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki.

• Turniej Piłki Nożnej w Kobylcu

•             Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Wągrowcu we współpracy z Nadnoteckim Stowarzyszeniem Społeczno – Sportowym „Sprawni Razem” oraz Powiatem Wągrowieckim był organizatorem i zarazem uczestnikiem XXXVIII Turnieju Piłki Nożnej Na Trawie „Orlik”.

Turniej odbywał się w dwóch kategoriach tj. szkół podstawowych i ponadpodstawowych, rozgrywany w systemie „każdy z każdym”.  Na terenie Naszego powiatu gościliśmy drużyny z Piły, Jastrowia, Starej Łubianki i Gębic. W turnieju wzięła udział również drużyna ZS nr 1 w Wągrowcu. Po zaciętej i zdrowej rywalizacji nasi zawodnicy zajęli III miejsce w swojej kategorii wiekowej czego im serdecznie gratulujemy. Ważnym elementem turnieju było wyłonienie drużyny w kategorii Fair Play. Miło nam poinformować, że puchar drużyny Fair Play trafił do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Wągrowcu za piękny, sportowy gest.

Opiekunami naszej  drużyny byli:  Natalia Kluczyńska, Beata Kawalerczyk i Arkadiusz Różnowski.

• Uczniowie "Korczaka" na Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Patriotyczno - Wojskowej w Gnieźnie

• W czwartek, 25 kwietnia br. odpowiadając na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie pojechaliśmy na Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Patriotyczno - Wojskowej. Nasz ośrodek reprezentowali: Weronika Musiałowska, Kacper Dominikowki, Kacper Gomoński i Kewin Rożak, którzy wykonali utwór Czerwonych Gitar pt. "Biały Krzyż". Uczniów do występu przygotował pan Piotr Bojarski.

Na festiwalu panowała świetna atmosfera, wszyscy dobrze się bawili, a na koniec zjedli prawdziwą, wojskową grochówkę z kotła.

Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i statuetki oraz słodkości.

• Konkurs „ Wiosna w obiektywie"

• W tym tygodniu, w internacie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu przedstawiającego wiosnę na fotografii. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością, talentem. W podziękowaniu za udział w konkursie zostali nagrodzeni.

• Nowe pomoce w „Korczaku”

•  Nowe pomoce w „Korczaku”

W ramach realizowanego projektu „Sport i zdrowie” zakupiliśmy siedem rowerów, które będą służyły naszym uczniom do rajdów rowerowych. Kupiliśmy również dwa laptopy, które będą wykorzystywane na zajęciach w Szkole Przyspasabiającej do Pracy.

Nasi wychowankowie pod czujnym okiem pani Ewy Kemnitz - dyrektor ośrodka mieli możliwość rozpakowania rowerów i krótkiej przejażdżki.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu z siedzibą w Warszawie za możliwość uczestniczenia w projekcie i dzięki temu pozyskaniu nowych pomocy dydaktycznych.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu z siedzibą w Warszawie.

• „Ekoszkoła”

• Oddział 2-3SPL w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Ekoszkoła” uczestniczył w zajęciach z obszaru „Zdrowe i czyste powietrze”. Tematem zajęć było „Jak powstaje smog?” Bazowanie na wiedzy i eksperymentach, które mogli zobaczyć uczniowie pomoglo dostrzec jak powstaje w powietrzu smog. W naszej klasie udało się złapać „dym z zanieczyszczeń” w słoiku ale to  tylko kropla tego co unosi się nad nami. Chrońmy naszą planetę nie palmy w piecach zabronionych przedmiotów !!! Razem zdziałamy więcej!!!

• #LaboratoriaPrzyszłości

• W internacie naszego ośrodka odbył się turniej zdrowotny zorganizowany przez wychowawczynię Agatę Małecką. Odbyły się zawody sportowe oraz gry zespołowe. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Zdjęcia wykonano aparatem z projektu #Laboratoria Przyszłości.

• Rajd pieszy w ramach projektu „Sport i zdrowie”

Rajd pieszy w ramach projektu „Sport i zdrowie”

dofinansowanego przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu z siedzibą w Warszawie

W dniu 16.04.2024 roku uczniowie ”Korczaka” we współpracy z PTTK uczestniczyli w rajdzie pieszym. Członkinie PTTK w Wągrowcu: Pani Anna Golińska i Iwona Balcerowicz oprowadziły naszą młodzież po Książęcym Kacerku, skrzyżowaniu rzek i Łakinie. Pani Ania Golińska w bardzo ciekawy sposób opowiedziała uczniom o wągrowieckich zabytkach.

W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy Pani Annie Golińskiej i Iwonie Balcerowicz za fantastyczne przygotowanie rajdu i przybliżenie miejsc przyrodniczych i historycznych Wągrowca!