Nawigacja

 • Mikołajki 2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki 2018.

 • Dzień Papieski

  Dzień Papieski

             Dnia 5 listopada odbył się w naszej szkole Apel poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji XVIII Dnia Papieskiego. Apel przygotowali uczniowie kl. VIII i III gimnazjum. Wiersze przeplatane prezentacjami i piosenkami przypominały w skrócie, jak wiele uczynił papież Polak dla naszej Ojczyzny i całego świata.
  Apel był wyrazem wdzięczności Papieżowi za posługę Kościołowi i rodzinie ludzkiej, za to, że niósł orędzie wiary, nadziei i miłości współczesnemu światu nękanemu przez wojny niepsrawiedliwość oraz za to, że tak kochał dzieci i młodzież.
  Pragniemy, aby pozostał na zawsze w naszych sercach i naszych umysłach. galeria
                                                                                          Za apel odpowiedzialna była p. Małgorzata Gostomska

 • VI Wojewódzki Konkurs Ekologiczny pt.: " Wągrowieckie Spotkanie z Przyrodą"

   VI Wojewódzki Konkurs Ekologiczny pt.: " Wągrowieckie Spotkanie z Przyrodą"

  27 września 2018 w Ośrodku Edukacji Leśnej w Wągrowcu odbył się VI Wojewódzki Konkurs Ekologiczny pt. „Wągrowieckie Spotkanie z Przyrodą” organizowany przez nasz Ośrodek. Do rywalizacji zgłosiło się siedem drużyn ze szkół specjalnych województwa wielkopolskiego - przyjechały dwuosobowe reprezentacje z Gębic, Gniezna, Jastrowia,  Kłecka, Kowanówka i Poznania. Patronat nad konkursem sprawowali: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu oraz Nadleśnictwo Durowo. Wszystkich zgromadzonych w Ośrodku Edukacji Leśnej przywitała pani Ewa Kemnitz – dyrektor SOSW w Wągrowcu oraz pan Tomasz Kranc – Starosta Wągrowiecki.

  Uczniowie brali udział w multimedialnym turnieju wiedzy o lesie, praktycznej segregacji odpadów komunalnych oraz wykazali się znajomością polskich parków narodowych. Wszystkie grupy przedstawiły także plakaty, które wcześniej zostały wykonane w szkołach na temat: lasy – nasz skarb.

  Po rywalizacji konkursowej nadszedł czas na odpoczynek. Wszyscy uczestnicy poszli na spacer po lesie, gdzie poznali wiele ciekawostek związanych z przyrodą Powiatu Wągrowieckiego.

  Punktem kulminacyjnym spotkania było ogłoszenie przez jury w składzie: p. Małgorzata Klessa (Starostwo Powiatowe), p. Barbara Thomas - Trybus (Nadleśnictwo Durowo) oraz p. Lucyna Kowalska (Urząd Miejski), wyników konkursu.

  Drużyny z SOSW w Wągrowcu, SOSW w Gnieźnie, SOSW w Kłecku i SOSW w Jastrowiu otrzymały wyróżnienie. Zwycięzcami okazali się uczniowie z ZSS w Gębicach, natomiast kolejne miejsca na podium zdobyły drużyny z ZSS w Kowanówku i ZSS nr 101 w Poznaniu. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz wspaniałe nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu oraz Nadleśnictwo Durowo.  galeria zdjęć

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

       W poniedziałek 3 września 2018r. uczniowie naszego Ośrodka powitali nowy rok szkolny 2018/2019. W uroczystości wzięli udział  zaproszeni goście, rodzice, pracownicy. Uczniowie zaprezentowali krótką częśc artystyczną, po zakończeniu której  udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

 • FESTYN RODZINNY

  W sobotę, dnia 9 czerwca br. w szkole przy ulicy Janowieckiej odbył się festyn , w którym uczestniczyli nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele.

  Cztery przedpołudniowe godziny zostały ciekawie zorganizowane. Oto krótki plan:

  - „ Tęczowo, kolorowo” : malowanie na folii stretchowej, rysowanie kredą, baloniki

  - zawody sportowe: przeciąganie liny, wyścigi rzędów

  - spływ kajakowy

  - origami, recykling

  - rzut lotkami do celu

  - gimnastyka w rytmie zumby z instruktorką

  - występ zespołu „Skoczki”

  - wozy strażackie: pokaz sprzętu, użycie sikawek, wyjście do wozu

  - samochody terenowe: możliwość przejażdżki wraz z rodzicem

  Oprócz tych atrakcji serwowano napoje, ciasto i słodycze.

  Uczestnicy dobrze się bawili, co pokazują zdjęcia. Zapraszamy do oglądania!

 • Warsztaty teatralne

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty teatralne.

 • Dzień Książki

  Dnia 18.05.2018r. na holu szkoły przy ul. Janowieckiej gimnazjaliści klasy drugiej dokonali

  podsumowania projektu edukacyjnego, który prowadzili pod opieką p. Bernadety Jóźwiak –Szulc.więcej

 • Turnus rehabilitacyjny w Darłówku

           W terminie od 28.04.2018r. do 11.05.2018r. grupa 20 uczniów, 9 rodziców i 3 opiekunów z naszej szkoły przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w Darłówku, we wspaniałym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Maria”. Na terenie Ośrodka odpowiednio dostosowanym do osób niepełnosprawnych zapewniono dzieciom bazę rehabilitacyjną, świetlicę i stołówkę, która przygotowywała wspaniałe i bardzo smaczne posiłki. Każdego dnia podopieczni korzystali z: dwóch  zabiegów rehabilitacyjnych pod czujnym okiem rehabilitanta,  oraz długich nadmorskich wycieczek pieszych po najbliższej okolicy brzegiem morza, kąpieli słonecznych, jodoterapii i zajęć dydaktycznych prowadzonych przez opiekunów. Uczestniczyli w zajęciach integracyjno-rozwojowych przy muzyce, spotkaniu przy ognisku, grach i konkursach na terenie ośrodka, warsztatach,  zajęciach sportowych na plaży i dyskotekach. Po raz pierwszy w życiu mogli płynąć statkiem „Król Eryk” po pełnym morzu. Zwiedzali Muzeum Morskie w Darłówku, port pasażerski i towarowy, latarnię morską, stocznię w Darłowie, uczestniczyli we mszach św. i zwiedzali obiekty sakralne. Uczestnicy korzystali również z kąpieli w basenie pod czujnym okiem opiekunów i ratownika. Wizyta w porcie rybackim przybliżyła dzieciom pracę rybaka i czynności związane z oprawianiem ryb. Prawie każdego dnia kosztowali lokalnych lodów i przepysznych gofrów ze wszystkimi możliwymi dodatkami, które na zawsze pozostaną w ich kubkach smakowych. Codzienne spacery przy zachodzie Słońca były dla wszystkich prawdziwym spektaklem i na długo zapiszą się w ich pamięci. Dopisała wspaniała pogoda i uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni i opaleni. Wyjazd na turnus rehabilitacyjny mógł być możliwy dzięki środkom finansowym z PCPR, wsparciu sponsorów prywatnych  oraz wpłatom rodziców. Rolę opiekuna  na turnusie pełnili: pani Izabela Sawicka i pan Tomasz Adamowski. Turnus zorganizowała i przeprowadziła pani pedagog szkolny Anna Staszewska. nasze zdjęcia:)

 • PROMOCJA CZYTELNICTWA - Jeżycjada

     W kwietniu uczniowie szkoły przy ul. Janowieckiej brali udział w Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady organizowanym przez wydawnictwo Akapit Press. więcej

 • Laboratoria

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Laboratoria.

 • Warsztaty recyklingowe

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty recyklingowe.

 • Wycieczka NOWE ZOO Poznań

              19 i 25 kwietnia 2018 roku odbyły się wycieczki do Nowego Zoo w Poznaniu w ramach przyrodniczych zajęć terenowych dofinansowanych przez EFS. W czasie wyjazdu 50 uczniów naszej szkoły zgłębiało wiedzę z biologii i geografii. Zajęcia prowadzone były przez pracowników dydaktycznych Ogrodu. Uczniowie poznawali bioróżnorodność naszej planety, dowiadywali się jakie zwyczaje mają drapieżniki i ssaki kopytne oraz jakie przystosowania mają zwierzęta w poszczególnych strefach klimatycznych. Po trudach nauki, w afrykańskiej scenerii, wszyscy zjedli pyszny obiad. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Iwona Sobczak, Katarzyna Jędruch, Anna Kubiak, Barbara Ciszewska i Anna Malak.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 • VII Międzyszkolny konkurs wiedzy o Wielkopolsce „Wielkopolska- mój region. Śladami Powstania Wielkopolskiego”.

  VII Międzyszkolny konkurs wiedzy o Wielkopolsce „Wielkopolska- mój region. Śladami Powstania Wielkopolskiego”.

  Już po raz siódmy w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Wągrowcu odbył się Międzyszkolny konkurs wiedzy Wielkopolska- mój region. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było Powstanie Wielkopolskie. W konkursie udział wzięły trzyosobowe zespoły z następujących placówek: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z Piły, Zespół Szkół Specjalnych ze Żnina, Zespół Szkół Specjalnych z Kcyni Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy z Wągrowca. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas gimnazjalnych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

  Organizatorami konkursu była p. Bernadetta Jóźwiak- Szulc- nauczyciel j. polskiego, p. R. Politowska- nauczyciel historii i p. Marlena Sturma- nauczyciel historii.

  Konkurs przebiegał w dwóch częściach. W I części uczestnicy zmagali się z wiedzą dotyczącą Powstania Wielkopolskiego. W drugiej części uczniowie zaprezentowali zadania, które mieli przygotować dużo wcześniej. Był to plakat przedstawiający Powstanie Wielkopolskie w regionie, w którym mieszkają oraz wcielenie się w rolę Ignacego Paderewskiego i przemówienie do tłumu mieszkańców zachęcając do udziału w powstaniu.

  Uczestnicy do konkursu byli bardzo dobrze przygotowali, toczyli zawziętą rywalizację pomiędzy sobą. Jury przyznało następujące miejsca:

  I miejsce- ZSS w Żninie

  II miejsc- SOSW w Pile

  III miejsce- SOSW Wągrowiec

  IV miejsce- ZSS w Żninie

  W skład jury wchodziły następujące osoby: p. Agnieszka Nowak- wicedyrektor ZS nr 1 w Wągrowcu, p. Adam Kusz z Towarzystwa Miłośników Ziemi Gołanieckiej i p. Marianna Banasik – Hirc z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Pałuckiej

  Patronatem medialnym był Głos Wągrowiecki. zdjęcia

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka
  62-100 Wągrowiec
  Ośrodek - ul. Kcyńska 48
  Szkoła - ul. Janowiecka 22

 • Dyrektor i Administracja Ośrodka tel.672620421
  Szkoła tel.672622445