Nawigacja

 • Mikołajki 2018

   

  6 grudnia 2018 roku świętowaliśmy  w naszej szkole  Mikołajki i IV Międzyklasowy Przegląd Piosenki Mikołajkowej i Świątecznej.  Na tę uroczystość przybyli zaprzyjaźnieni goście z Niemiec. Uczniowie naszej szkoły   wcielili się w aktorów i zaprezentowali nam "Mikołajkowe Przedstawienie". Następnie odbył się Międzyklasowy Przegląd Piosenki Mikołajkowej i Świątecznej. Uczniowie naszej placówki, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, wprowadzając nas i przybyłych gości z Niemiec w iście świąteczny nastrój. W tym roku nagrodę publiczności, otrzymał zespół klasowy II - III ze Szkoły Ponadpodstawowej wraz z wychowawcą panią I. Świderską.  Nad przebiegiem uroczystości czuwały pani Ewa Kamieniecka-Cyranek oraz pani Marzena Musiał. Nagrody rzeczowe dla uczestników przeglądu ufundowała firma Serpol Cosmetics. DZIĘKUJEMY !!!

 • ŚWIĘTO PATRONA OŚRODKA

  ŚWIĘTO PATRONA OŚRODKA

     Dnia 9 listopada 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wągrowcu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona połączona z pasowaniem na Ucznia Szkoły Podstawowej. Trzydzieści lat temu Nasza Szkoła przybrała imię prekursora walki o prawa dziecka -Janusza Korczaka. W tym szczególnym dniu świętowaliśmy w gronie gości, rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły.  galeria zdjęć

 • Dzień Papieski

  Dzień Papieski

             Dnia 5 listopada odbył się w naszej szkole Apel poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji XVIII Dnia Papieskiego. Apel przygotowali uczniowie kl. VIII i III gimnazjum. Wiersze przeplatane prezentacjami i piosenkami przypominały w skrócie, jak wiele uczynił papież Polak dla naszej Ojczyzny i całego świata.
  Apel był wyrazem wdzięczności Papieżowi za posługę Kościołowi i rodzinie ludzkiej, za to, że niósł orędzie wiary, nadziei i miłości współczesnemu światu nękanemu przez wojny niepsrawiedliwość oraz za to, że tak kochał dzieci i młodzież.
  Pragniemy, aby pozostał na zawsze w naszych sercach i naszych umysłach. galeria
                                                                                          Za apel odpowiedzialna była p. Małgorzata Gostomska

 • VI Wojewódzki Konkurs Ekologiczny pt.: " Wągrowieckie Spotkanie z Przyrodą"

   VI Wojewódzki Konkurs Ekologiczny pt.: " Wągrowieckie Spotkanie z Przyrodą"

  27 września 2018 w Ośrodku Edukacji Leśnej w Wągrowcu odbył się VI Wojewódzki Konkurs Ekologiczny pt. „Wągrowieckie Spotkanie z Przyrodą” organizowany przez nasz Ośrodek. Do rywalizacji zgłosiło się siedem drużyn ze szkół specjalnych województwa wielkopolskiego - przyjechały dwuosobowe reprezentacje z Gębic, Gniezna, Jastrowia,  Kłecka, Kowanówka i Poznania. Patronat nad konkursem sprawowali: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu oraz Nadleśnictwo Durowo. Wszystkich zgromadzonych w Ośrodku Edukacji Leśnej przywitała pani Ewa Kemnitz – dyrektor SOSW w Wągrowcu oraz pan Tomasz Kranc – Starosta Wągrowiecki.

  Uczniowie brali udział w multimedialnym turnieju wiedzy o lesie, praktycznej segregacji odpadów komunalnych oraz wykazali się znajomością polskich parków narodowych. Wszystkie grupy przedstawiły także plakaty, które wcześniej zostały wykonane w szkołach na temat: lasy – nasz skarb.

  Po rywalizacji konkursowej nadszedł czas na odpoczynek. Wszyscy uczestnicy poszli na spacer po lesie, gdzie poznali wiele ciekawostek związanych z przyrodą Powiatu Wągrowieckiego.

  Punktem kulminacyjnym spotkania było ogłoszenie przez jury w składzie: p. Małgorzata Klessa (Starostwo Powiatowe), p. Barbara Thomas - Trybus (Nadleśnictwo Durowo) oraz p. Lucyna Kowalska (Urząd Miejski), wyników konkursu.

  Drużyny z SOSW w Wągrowcu, SOSW w Gnieźnie, SOSW w Kłecku i SOSW w Jastrowiu otrzymały wyróżnienie. Zwycięzcami okazali się uczniowie z ZSS w Gębicach, natomiast kolejne miejsca na podium zdobyły drużyny z ZSS w Kowanówku i ZSS nr 101 w Poznaniu. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz wspaniałe nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu oraz Nadleśnictwo Durowo.  galeria zdjęć

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

       W poniedziałek 3 września 2018r. uczniowie naszego Ośrodka powitali nowy rok szkolny 2018/2019. W uroczystości wzięli udział  zaproszeni goście, rodzice, pracownicy. Uczniowie zaprezentowali krótką częśc artystyczną, po zakończeniu której  udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

 • FESTYN RODZINNY

  W sobotę, dnia 9 czerwca br. w szkole przy ulicy Janowieckiej odbył się festyn , w którym uczestniczyli nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele.

  Cztery przedpołudniowe godziny zostały ciekawie zorganizowane. Oto krótki plan:

  - „ Tęczowo, kolorowo” : malowanie na folii stretchowej, rysowanie kredą, baloniki

  - zawody sportowe: przeciąganie liny, wyścigi rzędów

  - spływ kajakowy

  - origami, recykling

  - rzut lotkami do celu

  - gimnastyka w rytmie zumby z instruktorką

  - występ zespołu „Skoczki”

  - wozy strażackie: pokaz sprzętu, użycie sikawek, wyjście do wozu

  - samochody terenowe: możliwość przejażdżki wraz z rodzicem

  Oprócz tych atrakcji serwowano napoje, ciasto i słodycze.

  Uczestnicy dobrze się bawili, co pokazują zdjęcia. Zapraszamy do oglądania!

 • Warsztaty teatralne

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty teatralne.

 • Dzień Książki

  Dnia 18.05.2018r. na holu szkoły przy ul. Janowieckiej gimnazjaliści klasy drugiej dokonali

  podsumowania projektu edukacyjnego, który prowadzili pod opieką p. Bernadety Jóźwiak –Szulc.więcej

 • Turnus rehabilitacyjny w Darłówku

           W terminie od 28.04.2018r. do 11.05.2018r. grupa 20 uczniów, 9 rodziców i 3 opiekunów z naszej szkoły przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w Darłówku, we wspaniałym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Maria”. Na terenie Ośrodka odpowiednio dostosowanym do osób niepełnosprawnych zapewniono dzieciom bazę rehabilitacyjną, świetlicę i stołówkę, która przygotowywała wspaniałe i bardzo smaczne posiłki. Każdego dnia podopieczni korzystali z: dwóch  zabiegów rehabilitacyjnych pod czujnym okiem rehabilitanta,  oraz długich nadmorskich wycieczek pieszych po najbliższej okolicy brzegiem morza, kąpieli słonecznych, jodoterapii i zajęć dydaktycznych prowadzonych przez opiekunów. Uczestniczyli w zajęciach integracyjno-rozwojowych przy muzyce, spotkaniu przy ognisku, grach i konkursach na terenie ośrodka, warsztatach,  zajęciach sportowych na plaży i dyskotekach. Po raz pierwszy w życiu mogli płynąć statkiem „Król Eryk” po pełnym morzu. Zwiedzali Muzeum Morskie w Darłówku, port pasażerski i towarowy, latarnię morską, stocznię w Darłowie, uczestniczyli we mszach św. i zwiedzali obiekty sakralne. Uczestnicy korzystali również z kąpieli w basenie pod czujnym okiem opiekunów i ratownika. Wizyta w porcie rybackim przybliżyła dzieciom pracę rybaka i czynności związane z oprawianiem ryb. Prawie każdego dnia kosztowali lokalnych lodów i przepysznych gofrów ze wszystkimi możliwymi dodatkami, które na zawsze pozostaną w ich kubkach smakowych. Codzienne spacery przy zachodzie Słońca były dla wszystkich prawdziwym spektaklem i na długo zapiszą się w ich pamięci. Dopisała wspaniała pogoda i uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni i opaleni. Wyjazd na turnus rehabilitacyjny mógł być możliwy dzięki środkom finansowym z PCPR, wsparciu sponsorów prywatnych  oraz wpłatom rodziców. Rolę opiekuna  na turnusie pełnili: pani Izabela Sawicka i pan Tomasz Adamowski. Turnus zorganizowała i przeprowadziła pani pedagog szkolny Anna Staszewska. nasze zdjęcia:)

 • PROMOCJA CZYTELNICTWA - Jeżycjada

     W kwietniu uczniowie szkoły przy ul. Janowieckiej brali udział w Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady organizowanym przez wydawnictwo Akapit Press. więcej

 • Laboratoria

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Laboratoria.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka
  62-100 Wągrowiec
  Ośrodek - ul. Kcyńska 48
  Szkoła - ul. Janowiecka 22

 • Dyrektor i Administracja Ośrodka tel.672620421
  Szkoła tel.672622445