• Podsumowanie projektu matematycznego

• 5 kwietnia odbyło się podsumowanie projektu matematycznego „Matematyka nam się przyda - planujemy odnowienie sal lekcyjnych” organizowanego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki 2022 r.

W ramach prac projektowych uczniowie klas: V, VI, VII i VIII SPL dokonali pomiaru długości, szerokości i wysokości przydzielonych sal lekcyjnych, obliczyli pola powierzchni ścian, podłogi i sufitu, wybrali kolor farby oraz płytki podłogowe z oferty zamieszczonej na stronach internetowych producentów, określili zapotrzebowanie ilościowe na ww. produkty oraz cenę ich zakupu a następnie wykonali rzut ścian i podłogi przydzielonego pomieszczenia uwzględniając na rysunku wybrane kolory farby  a także kształt i kolor płytek.

Uczniowie klasy IV SPL wykonali natomiast kartki z kalendarza z datą 12 marca 2022 r. uwzględniając jeden ze sposobów  zapisywania daty.

Prace uczniów zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. Za najlepsze prace, przyznano dyplomy i nagrody, które otrzymali: Barbara Nowak (kl. IV), Magdalena Renn (kl.VIII), Julia Plewa (kl.VIII), Izabela Widzińska (kl.VI). Wyróżnione prace: Adriana Starszaka (kl. VIII) i Kuby Staszewskiego (kl. IV) również zostały nagrodzone.