• Andrzejki...

• Magiczna atmosfera zapanowała na zajęciach z wychowawcą w kl.V- VI B SPL. Zgodnie z tradycją uczniowie z wychowawcą wróżyli sobie przyszłość. Wiadomo,że traktujemy wróżby z "przymrużeniem oka",  to jednak każdy z nas pragnął, aby spełniły się marzenia. Nasz honorowy uczestnik, Andrzej Marchlewicz obchodził swoje święto. Mamy nadzieję, że  jego marzenia przede wszystkim się spełnią. Spędziliśmy miło czas.

• #Laboratoria przyszłości listopad

• Uczniowie Szkoły Podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i ze sprzężeniami nieustannie doskonalą swoje umiejętności kulinarne w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Najchętniej przygotowujemy słodkie co nieco, ale pamiętamy też o zdrowym odżywianiu i dlatego pojawiają się również dania z warzyw. Bardzo nas cieszy, gdy nauczyciele i nasi koledzy, degustując nasze dania, chwalą ich smak i estetykę podania. W listopadzie mięliśmy okazję zaprezentować nasze kulinarne umiejętności gościom zaproszonym na Dzień Patrona. Mamy nadzieję, że nasze wypieki były miłym i smacznym dodatkiem do naszego święta.

• Podsumowanie konkursu plastycznego „PORTRET NASZEGO PATRONA – JANUSZA KORCZKA

• Z okazji Dnia Patrona w Ośrodku został zorganizowany konkurs plastyczny, którego celem było wykonanie portretu Patrona naszego Ośrodka – Janusza Korczaka. Konkurs zorganizowała pani Sandra Posłuszna w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”. W sumie wpłynęło 50 przepięknych i oryginalnych prac, za co bardzo dziękujemy. Wyróżnione prace można było podziwiać podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona i Narodowego Święta Niepodległości w Miejskim Domu Kultury. Nagrody przyznano w następujących kategoriach:

I miejsce Szkoła Podstawowa - klasy I-III – Diana Brenk

I miejsce Szkoła Podstawowa – klasy IV-VIII Magdalena Graczyk, Jan Janiszewski

I miejsce Szkoła Przysposabiająca do Pracy – Milena Tyl

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”

• W tym roku szkolnym klasy I – VIII SPU i IPP biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy” – Edycja III. Głównym celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia. W sumie przez cały rok zrealizujemy minimum 10 zadań ze wskazanej przez organizatorów listy.

Do tej pory udało nam się wykonać następujące zadania:

Moduł II         „Nasz patron”,

„Dzień wspomnień i zadumy”

Moduł III       „Drzewko szczęścia”

Moduł IV       „Niezwykła sztuka orgiami”

• Tydzień "Elfów" rozpoczęty

• Od poniedziałkowego poranka aż do piątku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego wcielili się w pomocników Mikołaja. Malowali drewniane choinki i ozdabiali stroiki, wykonali lampiony oraz kolorowe łańcuchy z papieru. Efekty pracy małych i dużych Elfów można podziwiać w naszej galerii.

• „Konkurs „JESIENNE DRZEWO”

• Niedawno podsumowaliśmy październikowy konkurs plastyczny „Jesienne drzewo”, którego organizatorkami były panie Anna Ciszewska i Anna Malak. Konkurs odbył się w ramach szkolnych obchodów Dnia Drzewa a zadaniem uczniów było przedstawienie dowolną techniką jesiennego drzewa. Wpłynęły 23 prace, z których jury w składzie pani wicedyrektor Barbara Rogalska oraz organizatorki wybrało 8 prac – po jednej z każdej klasy. Wyróżnieni uczniowie czyli: Tomasz Kelm, Jakub Renn, Diana Brenk, Majka Chudzińska, Andrzej Marchlewicz, Kewin Rożak, Wiktor Musiałowski i Patryk Baranek otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy a nagrodzonym gratulujemy.