• 233. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          •  

            Dnia 30 kwietnia br. w „Korczaku” odbył się uroczysty apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Uczniowie podkreślili, iż żyjąc dziś w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Podkreślili, że naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Poprosili nas byśmy zatrzymajmy się na chwilę, aby rozważyć trzy słowa ważne w historii Polski, pojawiające się często jako hasła narodowe Polaków. Brzmią one: Bóg, Honor, Ojczyzna. 

            Apel przygotowany przez Barbarę Rogalską, Małgorzatę Sodkiewicz – Sosnowską oraz Piotra Bojarskiego – naszego fantastycznego nauczyciela muzyki przybliżył wszystkim jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 maja. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność? Poprzez to spotkanie zachęciliśmy uczniów do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka.

            W montażu słowno – muzycznym wystąpili nasi wspaniali aktorzy w osobach: Gabriel Marszałek, Agata Narożyńska, Grzegorz Lemański, Roksana Bołżan, Krzysztof Maciejewski, Agata Lemańska, Izabela Widzińska, Ewa Przybylska, Martyna Lemańska, Martyna Borowska.

            Występ swoim śpiewem umili: Diana Brenk, Barbara Nowak, Agata Lemańska i Mikołaj Żabicki.

            Podczas naszego apelu wystąpiła absolwentka I LO w Wągrowcu – Emilia Lahmann, która urzekła nas swoim głosem. Serdecznie jej dziękujemy!

            Następnie głos zabrała Pani Ewa Kemnitz – dyrektor naszego ośrodka, która podkreśliła ważność świąt majowych oraz rolę konstytucji w życiu każdego Polaka.  

             

             

          • Bieg Świadomości Autyzmu w "Korczaku"

          • Uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w Biegu Świadomości Autyzmu, który był zorganizowany przez panią Natalię Kluczyńską - nauczycielkę naszego ośrodka. Udział w nim wzięli uczniowie klas II, III, VI, VII i VIII. Łącznie osiągnęliśmy wynik 9,29 km. Dzieci swoją sportową postawą i wytrzymałością  za przebyte kilometry przekazały wsparcie finansowe na rzecz Fundacji "Coś Dobrego" pod której patronantem odbył się ten bieg.Wspierajmy potrzebujacych!Pomaganie jest fajne 😃! A radość z osiągniętego celu bezcenna!!!

          • Pierwsza pomoc w „Korczaku”

          • Pierwsza pomoc przedmedyczna jest naszym obowiązkiem i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać się  już od najmłodszych lat. Właśnie z tego powodu w naszej szkole odbyły się zajęcia, które uświadomiły uczniom, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Uczestnicy warsztatów mogli poczuć się jak mali ratownicy. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji, wykonany na fantomie. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Uczniowie pod czujnym okiem prowadzącego mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia w naszej szkole były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może kiedyś uratować czyjeś życie.

            Warsztaty zostały przeprowadzone przez Pana Artura Piechowiaka

            Bardzo serdecznie dziękujemy!

             

          • Szkolna wycieczka do Poznania

          • W dniu 23 kwietnia br. uczniowie  Szkoły Przysposabiającej  do Pracy i uczniowie 7- 8 klasy SPU uczestniczyli w  szkolnej wycieczce do Poznania tj. do Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki i Rogalowego Muzeum Poznania. Zgodnie z programem uczniowie uczestniczyli w Lekcji z Teatrem Wielkim pt. ,,O charakteryzacji, czyli jak zmienić piękną w bestię." Uczestnicy wycieczki  zostali wprowadzeni w tematy związane z charakteryzacją. W  czasie lekcji mieli okazję do spotkania z artystami związanymi z operą zdobyli garść konkretnych informacji a zdobytą wiedzę mogli przełożyć na wspólne działania. Uczniowie w czasie tej lekcji poznali tych, którzy przygotowują solistów do występu i robią to fenomenalnie - zespół  pracowni   charakteryzatorsko - perukarskiej. Zapoznali się  z historią makijażu scenicznego i mieli okazję porównania go ze sposobem  w  jaki wykonujemy go dzisiaj. Uczniowie mieli okazję przymierzać  różne peruki, stroje. Zabawa  ta im się bardzo podobała .Następnie udaliśmy  się na pokaz rogalowo–koziołkowy  do Rogalowego Muzeum Poznania.  Tam uczniowie zapoznali się z tradycją wypieku rogala, mającej już 150 lat. W aktywny sposób uczestniczyli w pokazie produkcji rogala. Poznali poznańską kulturę i historię, której najbardziej charakterystycznymi elementami są rogale świętomarcińskie , gwara poznańska i koziołki na wieży ratusza. Uczniowie mieli okazję degustować pieczone rogale oraz obserwować stukanie się koziołków  poznańskich w samo południe. Oczywiście  na sam koniec wycieczki nie obyło się bez wspólnego poczęstunku w McDonald`s.

            Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki.

          • Turniej Piłki Nożnej w Kobylcu

          •             Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Wągrowcu we współpracy z Nadnoteckim Stowarzyszeniem Społeczno – Sportowym „Sprawni Razem” oraz Powiatem Wągrowieckim był organizatorem i zarazem uczestnikiem XXXVIII Turnieju Piłki Nożnej Na Trawie „Orlik”.

            Turniej odbywał się w dwóch kategoriach tj. szkół podstawowych i ponadpodstawowych, rozgrywany w systemie „każdy z każdym”.  Na terenie Naszego powiatu gościliśmy drużyny z Piły, Jastrowia, Starej Łubianki i Gębic. W turnieju wzięła udział również drużyna ZS nr 1 w Wągrowcu. Po zaciętej i zdrowej rywalizacji nasi zawodnicy zajęli III miejsce w swojej kategorii wiekowej czego im serdecznie gratulujemy. Ważnym elementem turnieju było wyłonienie drużyny w kategorii Fair Play. Miło nam poinformować, że puchar drużyny Fair Play trafił do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Wągrowcu za piękny, sportowy gest.

            Opiekunami naszej  drużyny byli:  Natalia Kluczyńska, Beata Kawalerczyk i Arkadiusz Różnowski.

             

             

             

          • Uczniowie "Korczaka" na Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Patriotyczno - Wojskowej w Gnieźnie

          • W czwartek, 25 kwietnia br. odpowiadając na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie pojechaliśmy na Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Patriotyczno - Wojskowej. Nasz ośrodek reprezentowali: Weronika Musiałowska, Kacper Dominikowki, Kacper Gomoński i Kewin Rożak, którzy wykonali utwór Czerwonych Gitar pt. "Biały Krzyż". Uczniów do występu przygotował pan Piotr Bojarski.

            Na festiwalu panowała świetna atmosfera, wszyscy dobrze się bawili, a na koniec zjedli prawdziwą, wojskową grochówkę z kotła.

            Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i statuetki oraz słodkości.

          • Konkurs „ Wiosna w obiektywie"

          • W tym tygodniu, w internacie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu przedstawiającego wiosnę na fotografii. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością, talentem. W podziękowaniu za udział w konkursie zostali nagrodzeni.

          • Nowe pomoce w „Korczaku”

          •  Nowe pomoce w „Korczaku”

             

            W ramach realizowanego projektu „Sport i zdrowie” zakupiliśmy siedem rowerów, które będą służyły naszym uczniom do rajdów rowerowych. Kupiliśmy również dwa laptopy, które będą wykorzystywane na zajęciach w Szkole Przyspasabiającej do Pracy.

            Nasi wychowankowie pod czujnym okiem pani Ewy Kemnitz - dyrektor ośrodka mieli możliwość rozpakowania rowerów i krótkiej przejażdżki.

            Serdecznie dziękujemy Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu z siedzibą w Warszawie za możliwość uczestniczenia w projekcie i dzięki temu pozyskaniu nowych pomocy dydaktycznych.

             

            Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu z siedzibą w Warszawie.

    • Kontakty

      • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka
      • Dyrektor i Administracja Ośrodka tel.672620421 Szkoła tel.672622445
      • 62-100 Wągrowiec Ośrodek - ul. Kcyńska 48 Szkoła - ul. Janowiecka 22 Poland
    • Logowanie