• Jasełka w Korczaku

• W piątek, 22 grudnia br. świetlicy przy ulicy Kcyńskiej odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Zobaczyliśmy Świętą Rodzinę, aniołki, pastuszków i Trzech Króli. Nad częścią artystyczną czuwały panie Izabella Sawicka i Renata Politowska. Pani Izabela Świderska przygotowała dekoracje oraz stroje dla aktorów, czyli wszystko to co cieszy oko. O oprawę muzyczną zadbał Pan Piotr Bojarski. Uczniom gratulujemy wspaniałego występu!

• #Laboratoria Przyszłości drukarka 3D

• Święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż... W ramach projektu Laboratoria Przyszłości drukujemy w technologii 3D świąteczne dekoracje. Wybrane przez uczniów w tym roku wzory to bałwanki i śnieżynki. #laboratoriaprzyszlosci

• Wigilia w internacie

• Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. Także w naszym internacie nastał wspaniały moment - Wigilia. Mieliśmy zaszczyt gościć Mikołajów, którzy przybyli na naszą wieczerzę wigilijną i obdarowali naszych podopiecznych prezentami. Naszą wspólną wieczerzę rozpoczęła Pani dyrektor - Ewa Kemnitz. Wychowankowie przygotowali wspaniały występ podczas którego wszyscy uczestniczy wspólnie kolędowali.  Dziękujemy wszystkim za przybycie i miło spędzony magiczny czas!

• Przegląd Piosenki Świątecznej i Mikołajkowej w „Korczaku”

• Dnia 19 grudnia 2023 roku odbył się kolejny Przegląd Piosenki Świątecznej i Mikołajkowej. Uroczystość otworzyła dyrektor naszej placówki – p. Ewa Kemnitz, która przywitała gorąco wszystkich uczestników przeglądu oraz zaproszonych gości.

Następnie głos zabrał Starosta wągrowiecki – p. Tomasz Kranc, który podziękował za zaproszenie oraz życzył wszystkim zebranym fantastycznej zabawy.

Wszystkie występy naszych uczniów były możliwe dzięki naszym Przyjaciołom z I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, członkom zespołu „Cztery struny świata”. Bardzo serdecznie im dziękujemy!

Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się już w grudniu. Wychowawcy klas wraz ze swoimi uczniami wykonywali prezenty dla naszych zacnych gości.

Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom oraz organizatorom: Joannie Medolińskiej, Izabeli Greli, Ewelinie Jaworskiej oraz Piotrowi Bojarskiemu bardzo serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy na kolejny Przegląd Piosenki Świątecznej i Mikołajkowej już za rok!

• Z wizytą w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym

• Dnia 19.12.2023 w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Wągrowcu odbyły się urocze występy najmłodszych naszych uczniów klas 2-3 SPL, które dostarczyły radość i uśmiech mieszkańcom starszego pokolenia. Dzieci pod okiem Pani Natalii Kluczyńskiej i Pani Joanny Stefańskiej prezentowały swoje talenty artystyczne, tworząc atmosferę wzruszenia i wspólnoty międzypokoleniowej. Wspólne śpiewanie kolęd to doskonały sposób na budowanie atmosfery świątecznej i przekazywanie radości. Taka interakcja międzypokoleniowa z pewnością wniosła wiele ciepła i radości do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Dziękujemy za zaproszenie.

• Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową

• W dniu 16.12.2023 r., w oddziałach klas szkoły podstawowej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i sprzężeniami miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Powołane jury oceniało prace w dwóchkategoriach - kl. I -III oraz kl. IV - VIII. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy konkursuobdarowani zostali słodkościami. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich nauczycielom za zaangażowanieoraz trud włożony w wykonanie prac.

• Laboratoria Przyszłości - sałatka makaronowa

• W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" odział klas VII - VIII spu przygotowywał sałatkę makaronową. Uczniowie mieli okazję analizować przepis kulinarny, przygotowywać produkty, dokonywać ich obróbki wstępnej, łączyć składniki, próbować, doprawiać oraz degustować gotową sałatkę. Po zakończonym poczęstunku dzieci przystąpiły do porządkowania stanowiska pracy. Było smacznie, kolorowo i zdrowo :)

• "Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa"

• W tym tygodniu, w internacie odbyło się rozdanie nagród w konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęło 16 prac. Każda kartka była piękna i niepowtarzalna. Podopieczni otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz słodkości.