• Zapraszamy!!!

który odbędzie się

dnia 03 kwietnia br. o godz. 9.00

w szkole przy ulicy Janowieckiej 22

• #Laboratoria Przyszłości Maj...

• Za nami już pachnący maj. Czas biegnie nieubłaganie i lato zaczyna zaglądać do okien, a wraz z nim  upragnione wakacje. My jednak jeszcze nie zwalniamy tempa i praca wre w naszych Laboratoriach Przyszłości. W szkolnej kuchni królują nowalijki i jak sami się przekonujemy pomysłów na ich wykorzystanie  jest co niemiara. Najchętniej sięgamy po przepisy na wiosenne sałatki, ale powodzeniem cieszą się też  kanapki. Kuszą wszystkich swoim zapachem i kolorami. W maju dobiegło końca nasze wiosenne wyzwanie kulinarne. Na załączonych zdjęciach widnieją dowody naszego zaangażowania i kreatywności w podejściu do zadania. To było dla nas ciekawe doświadczenie. Wszyscy chętnie wzięliśmy w nim udział.

• Wiktor Musiałowski dwukrotnym brązowym medalistą mistrzostw Polski

• Wielkim sukcesem okazał się udział Naszego ucznia w mistrzostwach Polski „Sprawni Razem” w lekkiej atletyce, które odbyły się w dniach 19-21.05 br.  w Grudziądzu. Wiktor Musiałowski zakwalifikował się na mistrzostwa Polski swoim występem podczas regionalnych zmagań lekkoatletycznych w Pile. Uczeń startował w dwóch konkurencjach: biegu na 800 m, oraz skoku w dal. W obydwu konkurencjach po zaciętej rywalizacji zdobył trzecie miejsce i tym samym brązowe medale.

Serdecznie gratulujemy Wiktorowi odniesienia tak WIELKIEGO sukcesu!!!

• XIII WĄGROWIECKIE SPOTKANIE Z PRZYRODĄ

• W czwartek, 18 maja w Ośrodku Edukacji Leśnej odbył się cykliczny konkurs ekologiczny: XIII Wągrowieckie Spotkania z Przyrodą. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania był Las- wspólnym dobrem. Byliśmy przygotowani na udział trzech zespołów, niestety na skutek niedopatrzenia koledzy z Gębic nie dojechali. Udział wzięły dwie drużyny SOSW z Kłecka i Wągrowca. Jury w składzie: Pani Daria Agacińska- Wydział Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Wągrowcu, Pani Joanna Hak- Centrum Edukacji Ekologicznej przy Urzędzie Miasta Wągrowca i Pan Robert Wieczorek z Nadleśnictwa Durowo oceniało zadania. Uczniowie prezentowali plakat na temat: Co daje nam las?, segregowali odpady, odpowiadali na pytania w konkursie wiedzy o lesie i wykonali zadania praktyczne, czyli karmnik dla ptaków z butelki plastikowej oraz budkę dla ptaków z tektury. Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie świetnie i jury przyznało dwa pierwsze miejsca!!Po części konkursowej pan Robert oprowadził nas po ścieżce dydaktycznej w lesie. Potem nastąpiło wręczenie nagród, podziękowania  i wspólny poczęstunek  Dziękujemy naszym sponsorom: Starostwu Powiatowemu, Centrum Edukacji Ekologicznej i Nadleśnictwu Durowo, którzy kolejny raz wsparli nas nagrodami i upominkami. Dziękujemy . Do zobaczenia za rok!

• Uczniowie z „Korczaka” w Teatrze Animacji w Poznaniu

• Dnia  12 maja 2023 r. uczniowie naszego  Ośrodka uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Poznania zorganizowanej przez p. Bernadetę Jóźwiak – Szulc.

W Teatrze Animacji obejrzeli przedstawienie pt."Odlot".

Poprzez mądre i dowcipne wypowiedzi ptasich bohaterów uczniowie zrozumieli, czym jest tolerancja, szacunek dla odmienności oraz miłość.

Sztuka w bardzo piękny sposób ukazała nam jak ważne jest dla człowieka bycie z drugą osobą.

Duże stylizowane ptaki, niezwykłe efekty wywołane za pomocą gry świateł i odpowiednich dźwięków sprawiły, że sztuka była bardzo ciekawa i spodobała się wszystkim uczestnikom wycieczki.

Pełni wrażeń wróciliśmy do Wągrowca.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za wzorowe uczestnictwo w wycieczce, a opiekunom za ich czujność i poświęcony czas!!!

• Wielki sukces uczniów SOSW w Wągrowcu podczas zawodów lekkoatletycznych „NIKE”

• Tegoroczne zawody lekkoatletyczne „NIKE” w Pile organizowane przez Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno – Sportowe „Sprawni Razem” okazały się szczęśliwe dla uczniów Naszej szkoły. Pięcioosobowa drużyna zdobyła aż dziewięć medali i w klasyfikacji szkół zajęła pierwsze miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Musiałowski - I miejsce skok w dal, Igor Kaliszczuk - I miejsce bieg na 800m, Ksawier Woźniak - III miejsce rzut piłeczką palantowa, Rozalia Widzińska - II miejsce pchnięcie kulą. Ponadto chłopcy zdobyli II miejsce w sztafecie 4x100 w składzie której był również Oktawian Szopiński. Wspomniany Oktawian Szopiński zdobył również cenne punkty dla drużyny w biegu na 100m. Należy również wspomnieć, że uczeń Wiktor Musiałowski wynikiem skoku w dal 5,00m zakwalifikował się na tegoroczne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski  w Grudziądzu.

Uczniów do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego p. Arkadiusz Różnowski.

Opiekę nad uczniami podczas zawodów sprawowali: p. Natalia Kluczyńska i p. Arkadiusz Różnowski.

Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy!

• Forum Samorządowców Szkolnych

• Dnia 27 kwietnia 2023r. podczas Forum Samorządów Szkolnych w ramach V edycji Programu Wsparcia Samorządów Szkolnych do wągrowieckiego starostwa przybyli przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wągrowcu. Uczniowie Stanisław Mróz, Wiktor Musiałowski i Dominik Graczyk przygotowani przez panią Mariolę Witt-Wójtych przedstawili w formie prezentacji multimedialnej PowerPoint dokonania samorządu uczniowskiego. Nasz szkolny samorząd został laureatem konkursu działalności samorządów uczniowskich w Starostwie Powiatowym. W nagrodę za podejmowane inicjatywy samorząd Ośrodka otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1000zł. na dalszą działalność samorządu w Ośrodku. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy samorządu uczniowskiego!!!