• Laboratoria Przyszłości - marzec

• „Wiosna, ach to ty…” Wszyscy cieszymy się z jej nadejścia. Przyroda rozpromienieje w słońcu, wybuchnie ferią barw i zapachów. W naszej szkolnej pracowni kulinarnej również daje się zauważyć wiosenne ożywienie. Nieustannie roznoszą się kuszące zapachy, a uczniowie prześcigają się w kulinarnych pomysłach.

Wiosna wyzwala w nas pozytywną energię i to widać w naszych kuchennych poczynaniach. Staramy się unikać zbędnych kalorii, a na talerzach jest zdrowo i kolorowo. Jednym słowem wiosennie. Kolorowe kanapki, omlety,  pasta z jajek od szczęśliwych kurek i twarożki z warzywnymi dodatkami królowały w marcu na zajęciach kulinarnych.

Teraz przed nami „wiosenne wariacje kulinarne w SPU”. Jest to wyzwanie, które będziemy realizować w ramach Laboratoriów Przyszłości aż do końca maja. Wyzwanie będzie wymagało od nas kreatywności, samodzielności i estetyki, a przede wszystkim przestrzegania zasad zdrowego żywienia. To będzie też mały sprawdzian naszych kulinarnych umiejętności, które z całą pewnością zyskały na jakości w ciągu ostatnich miesięcy.