• Teatr...

• Co jest w życiu naprawdę ważne, dlaczego niektórzy ludzie za wszelką cenę otaczają się przedmiotami, pragną wiele  posiadać i dobrze wyglądać?

Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie klasy IV i V SPL, którzy 8 czerwca obejrzeli przedstawienie „Nowe szaty króla” w Teatrze Animacji w Poznaniu. Po obejrzeniu  lalkowo - aktorskiego musicalu uczniowie uczestniczyli w spacerze po teatrze, podczas którego odkryli co znajduje się pod sceną, dokąd aktorzy schodzą ze sceny, gdzie chowa się scenografię oraz obejrzeli lalki specjalnie stworzone do oglądanej baśni.

Następnym punktem wycieczki były warsztaty czekolady, w czasie których uczniowie poznali historię czekolady od ziarna do tabliczki czekolady, degustowali różne rodzaje czekolad
            a także tworzyli własne tabliczki czekolady, które zabrali ze sobą do domu.

Wnioski z wycieczki: w życiu ważna jest każda chwila, celebrowanie codzienności
            i poznawanie nowego oraz czas spędzony w towarzystwie bliskich osób, również kolegów
            z klasy.