• Z wizytą w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym

• Dnia 19.12.2023 w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Wągrowcu odbyły się urocze występy najmłodszych naszych uczniów klas 2-3 SPL, które dostarczyły radość i uśmiech mieszkańcom starszego pokolenia. Dzieci pod okiem Pani Natalii Kluczyńskiej i Pani Joanny Stefańskiej prezentowały swoje talenty artystyczne, tworząc atmosferę wzruszenia i wspólnoty międzypokoleniowej. Wspólne śpiewanie kolęd to doskonały sposób na budowanie atmosfery świątecznej i przekazywanie radości. Taka interakcja międzypokoleniowa z pewnością wniosła wiele ciepła i radości do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Dziękujemy za zaproszenie.

• Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową

• W dniu 16.12.2023 r., w oddziałach klas szkoły podstawowej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i sprzężeniami miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Powołane jury oceniało prace w dwóchkategoriach - kl. I -III oraz kl. IV - VIII. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy konkursuobdarowani zostali słodkościami. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich nauczycielom za zaangażowanieoraz trud włożony w wykonanie prac.

• Laboratoria Przyszłości - sałatka makaronowa

• W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" odział klas VII - VIII spu przygotowywał sałatkę makaronową. Uczniowie mieli okazję analizować przepis kulinarny, przygotowywać produkty, dokonywać ich obróbki wstępnej, łączyć składniki, próbować, doprawiać oraz degustować gotową sałatkę. Po zakończonym poczęstunku dzieci przystąpiły do porządkowania stanowiska pracy. Było smacznie, kolorowo i zdrowo :)

• "Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa"

• W tym tygodniu, w internacie odbyło się rozdanie nagród w konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęło 16 prac. Każda kartka była piękna i niepowtarzalna. Podopieczni otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz słodkości.

• Pieczenie pierników

• W tym tygodniu podopieczni z naszego ośrodka zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekli pyszne świąteczne pierniczki. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Po ośrodku zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.Gdy pierniczki były już gotowe wychowankowie przystąpili do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepyszne.

• "Mikołajkowe spotkanie"

• Dzisiaj najmłodsze klasy SPU i SPL naszego ośrodka miały radosne spotkanie mikołajkowe wypełnione uśmiechem. Dzieci dzieliły się prezentami, śpiewały świąteczne piosenki i delektowały się słodkościami. To magiczne spotkanie było pełne radości i wspólnej zabawy w duchu świątecznej

• „Bez barier”

• W pierwszy dzień grudnia oddział 2-3 SPL wraz Panią Natalią i Panią Joanną zostali zaproszeni z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych przez naszych małych kolegów i koleżanki z Przedszkola nr 2 w Wągrowcu na kreatywne warsztaty plastyczne. Dzieci entuzjastycznie tworzyły piękne kartki świąteczne, wykorzystały przy tym różne techniki i kolorowe materiały. To był nie tylko czas twórczego rozwoju, ale także radość i wspólne świętowanie przed nadchodzącymi świętami. A co najważniejsze dzieci mogły zintegrować się ze sobą i poznać potrzeby osób niepełnosprawnych.
            Zadanie pt. „Bez barier” realizowane w ramach
            Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.