• "Piasek pustyni"

          • Uczniowie klasy 4 i 7 na lekcjach plastyki obejrzeli krótki film przedstawiający spektakl malowany piaskiem. Po rozmowie na temat techniki wykonywania takich obrazów uczniowie podjęli próbę samodzielnego malowania piaskiem. Efekty są rewelacyjne!

            Zadanie zostało wykonane w ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy" pt. Piasek pustyni.

          • Lekcja otwarta

          • W oddziale klasowym 2-3 SPL Pani Natalia Kluczyńska przeprowadziła  zajęcia otwarte z edukacji polonistycznej, których tematem było "Poznawanie kwiatów kwitnących wczesną wiosną. Uczniowie nauczyli się jak zasiać i zasadzić wybrane rośliny, opisać i wypowiedzieć się na temat pracy na polu i w ogrodzie, jak samodzielnie prowadzić proste obserwacje przyrodnicze. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Byli zainteresowani tematem.

            Zainteresowanie i skupienie podczas zajęć można zauważyć na fotografiach. Uczniowie bardzo chętnie rozmawiali o roślinach i ich hodowli, co najważniejsze posiadali bardzo dużą wiedzę na temat siania i sadzenia roślin.

             

          • „Kreatywna Matematyka”

          • Oddział 2-3SPL zrealizował ostatnie zadanie z Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Matematyka” pt. „Więcej mniej, tyle samo”. Uczniowie doskonalili w tym zadaniu swoje umiejętności matematyczne, ćwiczyli spostrzeganie wzrokowe,  a także przypomnieli sobie znaczenie znaków >,<,=.

          • Ach co to był za dzień!

          • Dzień Dziecka w Korczaku to mnóstwo zabawy i niespodzianek. Imprezę rozpoczęliśmy od marszu na orientację. Dostaliśmy mapę do ręki i ruszyliśmy do lasu, gdzie wraz z wolontariuszami czekały na nas zadania do wykonania. Po powrocie korzystaliśmy z mnóstwa atrakcji: malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, wata cukrowa, piniaty, tor przeszkód, piłka siatkowa, malowanie auta ( prawdziwego!), bańki mydlane, Dinozaury i MIś. Naszą uroczystość uświetnił swoim występem pan Sambor Dudziński, a na koniec odwiedzili nas motocykliści i strażacy. Oprócz zabawy czekało też na nas mnóstwo dobrych przekąsek. Były kiełbaski z ogniska, chleb ze smalcem i ogórkiem, gzik, placuszki, galaretki, jabłuszka i czego tylko dusza zapragnie. Mamy wspaniałych rodziców, bo to dzięki nim przeżyliśmy tak fantastyczny dzień. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego dnia. Jesteście wspaniali, a my szczęśliwi!

             

          • Europejski Tydzień Ruchu - #MOVEWeek!

          • Już dziś startuje Europejski Tydzień Ruchu - #MOVEWeek!

             

            Nasza szkoła także podjęła tegoroczne wyzwanie #MOVEWeekPoland2024.

             

            Na ten dzień zaplanowaliśmy liczne aktywności. Wkrótce podzielimy się z Wami relacją z tego wydarzenia, a już teraz życzymy wszystkim uczestnikom dobrej zabawy!

             

            #FindYourMOVE #NowWeMove #MOVEWeek #BeActive #MOVEWeekPoland #MOVEWeekPoland2024 @fundusz.pfron @NowWeMove

             

             

          •  Prace ogrodnicze w ramach projektu „Sport i zdrowie”


          •   

             Prace ogrodnicze w ramach projektu „Sport i zdrowie”

            dofinansowanego przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu z siedzibą w Warszawie

             

                                                                                                                                                                         

            Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką pani Marioli Witt-Wójtych biorą udział w pracach ogrodniczych. Zajęcia te odbywają się na działce szkolnej Rodzinnych Ogrodów Działkowych ROD ,,Nad Nielbą'' w Wągrowcu i są dofinansowane przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu z siedzibą w Warszawie.

            Uczniowie przesadzają w nowe miejsca kwiaty i krzewy. Sadzą i sieją warzywa, zioła, nowalijki i kwiaty na przygotowanych wcześniej rabatach i grządkach. Wspólnie planują działania i pielęgnują swoje rośliny, które odwdzięczają się młodzieży za ich pracę rozwojem i  kwitnieniem.

            Nasi podopieczni uwielbiają prace w szkolnym ogrodzie!

             

          • XIV Wągrowieckie Spotkanie z Przyrodą

          • W środę, 22 maja 2024r. w Ośrodku Edukacji Leśnej w Kaliskach odbył się cykliczny konkurs przeznaczony dla uczniów Szkół Przysposabiających do Pracy "XIV Wągrowieckie Spotkanie z Przyrodą"🌳🌿. Tegorocznym hasłem konkursu były "Dary ogrodu". W konkursie wzięły udział cztery zespoły z Gniezna, Kłecka, Kowanówka i Wągrowca. Uczestnicy dzielnie walczyli i zdobywali punkty w części teoretycznej poświęconej ogrodowi i ogrodnictwu oraz w części praktycznej. Do wykonania mieli zrobienie ogrodu w słoiku 🫙i surówkę z warzyw korzeniowych i jabłka 🍎🥕🍋. Ze wszystkimi zadaniami zawodnicy poradzili sobie świetnie 👍. Jury w składzie: Pani Daria Agacińska z Powiatowego Wydziału Ekologii przy Starostwie Powiatowym, Pani Dorota Witka- Jeżewska z Nadleśnictwa Durowo i Pani Agata Bucka z Centrum Edukacji Ekologicznej przy UM w Wągrowcu skrupulatnie oceniało pracę drużyn. Zwycięstwo przypadło ekipie z Kłecka👋👋👋, drugie miejsce wywalczyli nasi uczniowie: Anastazja, Kasia i Filip 👋👋👋, trzecie miejsce zajęły drużyny z Gniezna i Kowanówka 👋👋👋. Nagrody wręczył Pan Jerzy Springer- wicestarosta wągrowiecki. Dodatkową atrakcją, którą przygotowało Nadleśnictwo Durowo był pokaz pszczelarza Pana Lucjana Biernackiego🐝. Uczestnicy mieli okazję wyciskać miód i obserwować pracę pszczół w ulu🍯. Słońce ☀️, piękna pogoda i dobra zabawa towarzyszyły nam przez cały czas trwania konkursu. Za pomoc i wsparcie w postaci nagród dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Wągrowcu, Nadleśnictwu Durowo i CEE przy Urzędzie Miasta w Wągrowcu 🫶. Do zobaczenia za rok!!👋

          • XXXVIII Igrzyska Lekkoatletyczne „Nike”

          •              22.05.2024 r na stadionie MOSIR w Pile odbyły się kolejne zawody lekkoatletyczne, organizowane przez Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „SPRAWNI RAZEM”. W zawodach uczestniczyło sześć szkół z Piły, Jastrowia, Gębic, Wągrowca, Czarnkowa i Starej Łubianki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Martyna Borowska, Iwan Smykowski, Oktawian Szopiński, Igor Kaliszczuk, Adam Nowakowski, Ksawery Poznański i Wiktor Musiałowski. Udział Naszych uczniów okazał się dużym sukcesem nie tylko w ilości zdobytych medali, ale przede wszystkim wiarą we własne siły i umiejętności. Wielką niespodzianką zawodów okazał się skok w dal Wiktora Musiałowskiego na odległość 5m 30cm i był to tzw. skok po złoty medal. Ten sam zawodnik zdobył również srebrny medal w pchnięciu kulą. Bieg na 800 m chłopców okazał się dyscypliną w której nie mieliśmy sobie równych i z pięknym czasem 2 min.42s Igor Kaliszczuk przekroczył metę i zdobył złoty medal.

            Oktawian Szopiński zdobył dwa brązowe medale w skoku w dal i biegu na 100 m. Ksawery Poznański również brązowy medalista w konkurencji rzutu piłeczką palantową. W kategorii dziewcząt również zdobyliśmy medal koloru brązowego tym razem Martyna Borowska wywalczyła go w skoku w dal. Iwan Smykowski i Adam Nowakowski w swoich konkurencjach biegowych  zdobyli czwarte miejsca i otrzymaliśmy cenne punkty dla drużyny.                                                                                                        

            Opiekunami drużyny byli nauczyciele Natalia Kluczyńska i Arkadiusz Różnowski

                         Wszystkim serdecznie gratulujemy!

             

    • Kontakty

      • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka
      • Dyrektor i Administracja Ośrodka tel.672620421
        Szkoła tel.672622445
      • 62-100 Wągrowiec
        Ośrodek - ul. Kcyńska 48
        Szkoła - ul. Janowiecka 22


        Poland
    • Logowanie