Majka Chudzińska niezwykle uzdolniona uczennica, uczestniczyła w zajęciach indywidualnych z technik rysunku i malarstwa u artystki, malarki Ewy Dymek. Bardzo dziękuję za przeprowadzenie zajęć 😊
Majka Chudzińska niezwykle uzdolniona uczennica, uczestniczyła w zajęciach indywidualnych z technik rysunku i malarstwa u artystki, malarki Ewy Dymek. Bardzo dziękuję za przeprowadzenie zajęć 😊
Społeczność szkolna uczestniczyła dzisiaj w Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnościami zorganizowanym przez Stowarzyszenie Bona Fides.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie!
W dniu 08.05.2024 uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Festiwal Rzemiosła w Cechu Rzemiosł Różnych na ul. Janowieckiej 1. Festiwal przyciągnął dużą liczbę ośmioklasistów wraz z nauczycielami, przed którymi wybór szkoły i zawodu.
Celem wydarzenia była prezentacja potencjału i oferty edukacyjnej rzemiosła oraz promowanie nauki zawodu realizowanej na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego.
W ramach Festiwalu organizatorzy zorganizowali grę miejską - " zaGrajmy w Przemiosło" , w której chętnie wzięliśmy udział. Uczniowie "Korczaka" zdobyli III miejsce i tym samym otrzymali imienny bon w kwocie 300 zł, do wykorzystania w sklepie Media Ekspert. Osoby biorące udział w Grze to: Izabela Widzińska, Adam Nowakowski, Ewa Przybylska, Wiktor Musiałowski. Opiekunem grupy była pedagog szkolna - Joanna Stefańska. Radość uczniów oraz pani pedagog z osiągniętego sukcesu oraz nagród była ogromna.
Kwiecień to czas, którym nasze ogródki obrodziły w nowalijki. Na zajęciach przyrodniczych uczniowie przypomnieli sobie źródła witamin i ich działanie. Wykonali wiosenne kanapki, pastę jajeczną i gzik ze szczypiorkiem i rzodkiewką, które z apetytem zjedli na drugie śniadaniem.
Przeprowadziliśmy także rozmowy na temat zasad właściwego zachowania się przy stole.
Zadanie realizowane w ramach projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.
Wiosna rozgościła się na dobre i inspiruje nas do kulinarnych aktywności. Dania, które przygotowujemy w ramach Laboratoriów Przyszłości kuszą kolorami i pachną nowalijkami.
Królują kolorowe kanapki i wiosenne zdrowe sałatki. W naszej szkolnej kuchni wykorzystujemy nie tylko nowalijki kupione w sklepie, ale postaraliśmy się wyhodować w klasowych ogródkach na parapecie pyszny szczypiorek, koperek i natkę pietruszki. Z takimi zielonymi dodatkami smakuje nam wszystko jeszcze bardziej i w błyskawicznym tempie znika z talerzy.
Dnia 30 kwietnia br. w „Korczaku” odbył się uroczysty apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie podkreślili, iż żyjąc dziś w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Podkreślili, że naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Poprosili nas byśmy zatrzymajmy się na chwilę, aby rozważyć trzy słowa ważne w historii Polski, pojawiające się często jako hasła narodowe Polaków. Brzmią one: Bóg, Honor, Ojczyzna.
Apel przygotowany przez Barbarę Rogalską, Małgorzatę Sodkiewicz – Sosnowską oraz Piotra Bojarskiego – naszego fantastycznego nauczyciela muzyki przybliżył wszystkim jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 maja. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność? Poprzez to spotkanie zachęciliśmy uczniów do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka.
W montażu słowno – muzycznym wystąpili nasi wspaniali aktorzy w osobach: Gabriel Marszałek, Agata Narożyńska, Grzegorz Lemański, Roksana Bołżan, Krzysztof Maciejewski, Agata Lemańska, Izabela Widzińska, Ewa Przybylska, Martyna Lemańska, Martyna Borowska.
Występ swoim śpiewem umili: Diana Brenk, Barbara Nowak, Agata Lemańska i Mikołaj Żabicki.
Podczas naszego apelu wystąpiła absolwentka I LO w Wągrowcu – Emilia Lahmann, która urzekła nas swoim głosem. Serdecznie jej dziękujemy!
Następnie głos zabrała Pani Ewa Kemnitz – dyrektor naszego ośrodka, która podkreśliła ważność świąt majowych oraz rolę konstytucji w życiu każdego Polaka.
Uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w Biegu Świadomości Autyzmu, który był zorganizowany przez panią Natalię Kluczyńską - nauczycielkę naszego ośrodka. Udział w nim wzięli uczniowie klas II, III, VI, VII i VIII. Łącznie osiągnęliśmy wynik 9,29 km. Dzieci swoją sportową postawą i wytrzymałością za przebyte kilometry przekazały wsparcie finansowe na rzecz Fundacji "Coś Dobrego" pod której patronantem odbył się ten bieg.Wspierajmy potrzebujacych!Pomaganie jest fajne 😃! A radość z osiągniętego celu bezcenna!!!
Pierwsza pomoc przedmedyczna jest naszym obowiązkiem i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać się już od najmłodszych lat. Właśnie z tego powodu w naszej szkole odbyły się zajęcia, które uświadomiły uczniom, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Uczestnicy warsztatów mogli poczuć się jak mali ratownicy. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji, wykonany na fantomie. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Uczniowie pod czujnym okiem prowadzącego mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia w naszej szkole były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może kiedyś uratować czyjeś życie.
Warsztaty zostały przeprowadzone przez Pana Artura Piechowiaka
Bardzo serdecznie dziękujemy!
Powered by aSc EduPage