• ”Z kulturą przy stole”

• Kwiecień to czas, którym nasze ogródki obrodziły w nowalijki. Na zajęciach przyrodniczych uczniowie przypomnieli sobie źródła witamin i ich działanie.  Wykonali wiosenne kanapki, pastę jajeczną i gzik ze szczypiorkiem i rzodkiewką, które z apetytem zjedli na drugie śniadaniem.
            Przeprowadziliśmy także rozmowy na temat zasad właściwego zachowania się przy stole.

Zadanie realizowane w ramach projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.

• #LaboratoriaPrzyszłości

• Wiosna rozgościła się na dobre i inspiruje nas do kulinarnych aktywności. Dania, które przygotowujemy w ramach Laboratoriów Przyszłości kuszą kolorami i pachną nowalijkami.

Królują kolorowe kanapki i wiosenne zdrowe sałatki. W naszej szkolnej kuchni wykorzystujemy nie tylko nowalijki kupione w sklepie, ale postaraliśmy się wyhodować w klasowych ogródkach na parapecie pyszny szczypiorek, koperek i natkę pietruszki. Z takimi zielonymi dodatkami smakuje nam wszystko jeszcze bardziej i w błyskawicznym tempie znika z talerzy.

• 62-100 Wągrowiec