30 listopada z Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance reprezentacja naszej szkoły w składzie: Ewelina Gruszka, Przemysław Gruszka i Oskar Plewa wzięła udział w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Adwentowo - Bożonarodzeniowej. Konkurs odbył się w 5 kategoriach. Kategoria I - Test wiedzy dotyczący Świąt. W II kategorii młodzież zaprezentowała wcześniej przygotowaną kolendę "Przybieżeli do Betlejem..." . III kategoria to odgadnięcie z zamkniętymi oczami smaku wigilijnej potrawy. Następnie uczestnicy złożyli wszystkim obecnym wcześniej ułożóne życzenia świąteczne. Na koniec odbyła się prezentacja wykonanej dekoracji z piernika.
Do konkursu przystąpiło 5 placówek: SOSW w Pile, SOSW w Wągrowcu, Gimnazjum nr 1 w Trzciance i ZSP w Starej Łubiance. Wszyscy popisali się niezwykłymi talentami oraz wiedzą, ale to nasza reprezentacja zajęła I miejsce.
Do konkursu młodzież została przygotowana przez p. Marlenę Sturma.
I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Adwentowo - Bożonarodzeniowej w Starej Łubiance
Konkurs "Niebo Jego życia"
25. listopada 2015r. w galerii Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu nastąpiło rozstrzygnięcie II Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Niebo Jego życia" zorganizowanego przez nasz Ośrodek w 185. rocznicę śmierci Jana Śniadeckiego - znanego Wielkopolanina, astronoma i matematyka.
Przybyłych gości przywitała wicedyrektor SOSW p. Ewa Kemnitz oraz organizatorki konkursu: p. Iwona Sobczak (nauczyciel plastyki) i p. Anna Malak (nauczyciel przedmiotów przyrodniczych). W konkursie wzięło udział 50 osób z 7 szkół woj. wielkopolskiego. Jury w składzie p. Ryszard Dereżyński (artysta plastyk) oraz p. Elżbieta Rączkowiak (prezes TPD w Wągrowcu) w sumie wyróżniło aż 26 prac:
KATEGORIA 1: Uczniowie szkoły podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim
- Olek Rakowski– SOSW Kłecko
- Nicola Mroczkowska– ZSS nr 101
- Zuzanna Skibińska– ZSS Kowanówko
Wyróżnienie: Paulina Filipowicz– ZSS Kowanówko
Wyróżnienie: Oskar Kowalski– SOSW Wągrowiec
KATEGORIA 2: Uczniowie szkoły podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym
- Marek Nawrot– ZSS Gębice
- Katarzyna Kolińska– SOSW Wągrowiec
- Marek Fackowski– SOSW Kłecko
Wyróżnienie: Jakub Bocheński– ZSS Kowanówko
Wyróżnienie: Szymon Nowak– SOSW Kłecko
KATEGORIA 3: Uczniowie gimnazjum z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym
- Patrycja Wrzesińska– SOSW Wągrowiec
- Daria Kolat– SOSW Wągrowiec
- Barbara Jaroś – ZSS nr 101
Wyróżnienie: Bartosz Pawlewski– SOSW Wągrowiec
Wyróżnienie: Kamil Stokłosa - ZSS Kowanówko
KATEGORIA 4: Uczniowie gimnazjum z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim
- Natalia Krenc– SOSW Wągrowiec
- Marita Jarosz– Gim. Nr 1
- Kinga Rożek - ZSS Kowanówko
Wyróżnienie: Joanna Wachowiak - – SOSW Wągrowiec
Wyróżnienie: Bartosz Gorzelańczyk - ZSS nr 101
KATEGORIA 5: Uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym
- Bartłomiej Jabłoński - SOSW Kłecko
- Anna Kuśnierz - ZSS Gębice
- Kinga Stefańska - ZSS nr 101
- Łukasz Bauza– SOSW Wągrowiec
3.Sebastian Dera– SOSW Wągrowiec
Wyróżnienie: Aleksandra Rychlik - ZSS Szamotuły
Laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk Wicestarosty Wągrowieckiego p. Michała Piechockiego oraz jury. Nagrody te ufundowali: p. Marta Kląskała oraz firma AVON, p. Halina Lubawa - Rajkiewicz oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego, p. Dorota i Krzysztof Kreskowiakowie właściciele księgarni LOCUM w Wągrowcu oraz p. Jerzy Plesiński właściciel Zakładu Garbarskiego w Wągrowcu.
Wszystkim sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy za okazane serce.
Po rozdaniu nagród nastąpił słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów szkoły ponadgimnazjalnej i ich wychowawców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
Napisali również o nas: Powiat Wągrowiecki oraz SOSW w Kłecku i Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu
Święto Pluszowego Misia
18 listopada 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pluszowego Misia. Tego dnia na zaproszenie p. Marioli Witt - Wójtych - nauczyciela bibliotekarza, Kubuś Puchatek złożył uczniom wizytę, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.
czytaj więcej...
Narodowe Święto Niepodległości
"Marsz, marsz Dąbrowski..." tymi słowami 16 listopada uczczono rocznicę obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas gimnazjalnych uświetnili obchody 11 listopada programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem nauczyciela historii p. Marleny Sturma. Pamięć minionych wydarzeń i dumę z wolnej Polski przywołały wiersze i pieśni patriotyczne. Uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. Apel uświadomił uczniom jak ważna jest nasza ojczyzna i czym jest wolność.
Dzień Patrona
Dnia 9 listopada 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona - Janusza Korczaka.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, dyrekcja Ośrodka, nauczyciele
i pracownicy szkoły oraz uczniowie.
Najpierw odbyła się część oficjalna, podczas której delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod rzeźbą Janusza Korczaka stojącą w holu szkoły.
Pani Barbara Balcerzak, dyrektor Ośrodka dokonała pasowania na ucznia pierwszoklasistów oraz nowych uczniów naszej szkoły. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Po zakończeniu części oficjalnej wybrani uczniowie zaprezentowali program artystyczny
pt. „Janusz Korczak w oczach dzieci z Domu Sierot”. Dzięki scence teatralnej poznaliśmy opinie dzieci z Domu Sierot o Januszu Korczaku. Dowiedzieliśmy się jakim był człowiekiem,
o czym mówił i pisał, dlaczego uchodzi w oczach dzieci za wielki autorytet.
Uroczystość przygotowali nauczyciele:
-część oficjalna: Katarzyna Jędruch, Anna Staszewska, Damian Ignaczak
-część artystyczna: Bernadeta Jóźwiak- Szulc, Ewa Jaskólska-Łoś
-scenografia: Iwona Sobczak, Izabela Świderska
-oprawa muzyczna: Ewa Kamieniecka – Cyranek
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć tutaj
Konkurs Wiedzy w Mosinie
9 listopada zespół uczniowski w składzie Joanna Wachowiak, Bartłomiej Dokrzewski i Ewelina Przybylska uczestniczył w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy "Sławni Polacy - Janusz Korczak". Konkurs został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Mosinie.
Więcej informacji
I Wągrowiecki Rajd Rowerowy
Sprawozdanie z organizacji I Wągrowieckiego Rajdu Rowerowego
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wągrowcu był po raz pierwszy w tym roku organizatorem cyklicznej imprezy o charakterze rekreacyjnym pod nazwą Wągrowiecki Rajd Rowerowy. Impreza jest częścią zadań zaplanowanych przez szkoły i placówki Korczakowskie z Wielkopolski działające w ramach działalności Wielkopolskiego Kręgu Korczakowskiego.
Impreza została zaplanowana na dwa dni piątek – sobota, 9 – 10 października 2015r. W piątek, na godz. 17:00 zjechały do siedziby Ośrodka na ul. Kcyńską 48 zespoły uczniowskie ze swoimi nauczycielami z trzech placówek imienia Janusza Korczaka tj: SOSW w Borzęciczkach, SOSW w Kaliszu, ZSS w Ostrowie Wielkopolskim oraz młodzież naszego ośrodka.
Na ten wieczór zaplanowano słodki poczęstunek, spacer po mieście oraz wspólna kolację. Młodzież z wymienionych placówek miała okazję się poznać, spędzić razem czas.
Właściwa impreza miała miejsce w sobotę. W tym dniu, po wspólnym śniadaniu, o godz. 10:00 wszystkie zespoły ruszyły w trasę I Wągrowieckiego Rajdu Rowerowego. W organizacji i przebiegu rajdu pomagali wolontariusze z oddziału PTTK w Wągrowcu.
To właśnie te zaangażowane osoby zapewniały bezpieczeństwo na trasie, elementy edukacyjne i dbały o atrakcyjne trasy rowerowe po okolicach Wągrowca. Uczestnicy na koniec trasy spotkali się przy ognisku na posiłku i spotkaniu integracyjnym zorganizowanym w Centrum Edukacji Leśnej.W sumie w imprezie wzięły udział 42 osoby: uczniowie, opiekunowie, rodzice, organizatorzy.
Okazją do kolejnego spotkania i imprezy organizowanej w ramach współpracy
Wielkopolskiego Kręgu Korczakowskiego będzie Wigilia Korczakowska planowana w SOSW w Borzęciczkach w grudniu
tego roku.Zapraszamy do galerii
Zespół Korczakowski SOSW w Wągrowcu
Uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej w Muzeum Regionalnym
Uczniowie Szkoły Ponadgimnazjalnej Przysposabiającej do Pracy z klasy II i III wybrali się do Muzeum Regionalnego w Wągrowcu. Było to 6 listopada 2015r.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie