W terminie od 28.04.2018r. do 11.05.2018r. grupa 20 uczniów, 9 rodziców i 3 opiekunów z naszej szkoły przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w Darłówku, we wspaniałym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Maria”. Na terenie Ośrodka odpowiednio dostosowanym do osób niepełnosprawnych zapewniono dzieciom bazę rehabilitacyjną, świetlicę i stołówkę, która przygotowywała wspaniałe i bardzo smaczne posiłki. Każdego dnia podopieczni korzystali z: dwóch zabiegów rehabilitacyjnych pod czujnym okiem rehabilitanta, oraz długich nadmorskich wycieczek pieszych po najbliższej okolicy brzegiem morza, kąpieli słonecznych, jodoterapii i zajęć dydaktycznych prowadzonych przez opiekunów. Uczestniczyli w zajęciach integracyjno-rozwojowych przy muzyce, spotkaniu przy ognisku, grach i konkursach na terenie ośrodka, warsztatach, zajęciach sportowych na plaży i dyskotekach. Po raz pierwszy w życiu mogli płynąć statkiem „Król Eryk” po pełnym morzu. Zwiedzali Muzeum Morskie w Darłówku, port pasażerski i towarowy, latarnię morską, stocznię w Darłowie, uczestniczyli we mszach św. i zwiedzali obiekty sakralne. Uczestnicy korzystali również z kąpieli w basenie pod czujnym okiem opiekunów i ratownika. Wizyta w porcie rybackim przybliżyła dzieciom pracę rybaka i czynności związane z oprawianiem ryb. Prawie każdego dnia kosztowali lokalnych lodów i przepysznych gofrów ze wszystkimi możliwymi dodatkami, które na zawsze pozostaną w ich kubkach smakowych. Codzienne spacery przy zachodzie Słońca były dla wszystkich prawdziwym spektaklem i na długo zapiszą się w ich pamięci. Dopisała wspaniała pogoda i uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni i opaleni. Wyjazd na turnus rehabilitacyjny mógł być możliwy dzięki środkom finansowym z PCPR, wsparciu sponsorów prywatnych oraz wpłatom rodziców. Rolę opiekuna na turnusie pełnili: pani Izabela Sawicka i pan Tomasz Adamowski. Turnus zorganizowała i przeprowadziła pani pedagog szkolny Anna Staszewska. nasze zdjęcia:)
Turnus rehabilitacyjny w Darłówku
PROMOCJA CZYTELNICTWA - Jeżycjada
W kwietniu uczniowie szkoły przy ul. Janowieckiej brali udział w Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady organizowanym przez wydawnictwo Akapit Press. więcej
Laboratoria
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Laboratoria.
Warsztaty recyklingowe
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty recyklingowe.
Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze.
Wycieczka NOWE ZOO Poznań
19 i 25 kwietnia 2018 roku odbyły się wycieczki do Nowego Zoo w Poznaniu w ramach przyrodniczych zajęć terenowych dofinansowanych przez EFS. W czasie wyjazdu 50 uczniów naszej szkoły zgłębiało wiedzę z biologii i geografii. Zajęcia prowadzone były przez pracowników dydaktycznych Ogrodu. Uczniowie poznawali bioróżnorodność naszej planety, dowiadywali się jakie zwyczaje mają drapieżniki i ssaki kopytne oraz jakie przystosowania mają zwierzęta w poszczególnych strefach klimatycznych. Po trudach nauki, w afrykańskiej scenerii, wszyscy zjedli pyszny obiad. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Iwona Sobczak, Katarzyna Jędruch, Anna Kubiak, Barbara Ciszewska i Anna Malak. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
Konkurs Kucharsko-Cukierniczy „ Mazurkowy zawrót głowy"
VII Międzyszkolny konkurs wiedzy o Wielkopolsce „Wielkopolska- mój region. Śladami Powstania Wielkopolskiego”.
Już po raz siódmy w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Wągrowcu odbył się Międzyszkolny konkurs wiedzy Wielkopolska- mój region. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było Powstanie Wielkopolskie. W konkursie udział wzięły trzyosobowe zespoły z następujących placówek: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z Piły, Zespół Szkół Specjalnych ze Żnina, Zespół Szkół Specjalnych z Kcyni Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy z Wągrowca. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas gimnazjalnych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.
Organizatorami konkursu była p. Bernadetta Jóźwiak- Szulc- nauczyciel j. polskiego, p. R. Politowska- nauczyciel historii i p. Marlena Sturma- nauczyciel historii.
Konkurs przebiegał w dwóch częściach. W I części uczestnicy zmagali się z wiedzą dotyczącą Powstania Wielkopolskiego. W drugiej części uczniowie zaprezentowali zadania, które mieli przygotować dużo wcześniej. Był to plakat przedstawiający Powstanie Wielkopolskie w regionie, w którym mieszkają oraz wcielenie się w rolę Ignacego Paderewskiego i przemówienie do tłumu mieszkańców zachęcając do udziału w powstaniu.
Uczestnicy do konkursu byli bardzo dobrze przygotowali, toczyli zawziętą rywalizację pomiędzy sobą. Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce- ZSS w Żninie
II miejsc- SOSW w Pile
III miejsce- SOSW Wągrowiec
IV miejsce- ZSS w Żninie
W skład jury wchodziły następujące osoby: p. Agnieszka Nowak- wicedyrektor ZS nr 1 w Wągrowcu, p. Adam Kusz z Towarzystwa Miłośników Ziemi Gołanieckiej i p. Marianna Banasik – Hirc z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Pałuckiej
Patronatem medialnym był Głos Wągrowiecki. zdjęcia
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie