• O nas

• Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wągrowcu zaprasza do nauki dzieci oraz młodzież  z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz ze sprzężonymi niepełnosprawnościami na poziomie:

• 8 - letniej  szkoły podstawowej,
          • 3 - letniej szkoły  przysposabiającej do pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i ze sprzężonymi niepełnosprawnościami.

Szkoła Podstawowa

• Proponujemy naukę w szkole podstawowej dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz z autyzmem.
          • Nasza placówka mieści się w dwóch budynkach. W szkole przy ulicy Janowieckiej 22 uczą się uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, ze sprzężeniami oraz autyzmem.
          • Uczniowie nauczani są według podstawy programowej kształcenia ogólnego z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości rozwojowych dziecka.
          • Klasy liczą maksymalnie 16 uczniów.
          • W szkole przy ulicy Kcyńskiej 48 uczą się uczniowie z umiarkowaną lub znaczną niepełnosprawnością intelektualną oraz z autyzmem.
          • Zajęcia odbywają się w małych 4 - 6  lub 8 osobowych klasach.
          • Praca dydaktyczno – wychowawcza realizowana jest w oparciu o indywidualne programy edukacyjno - terapeutyczne opracowane dla każdego ucznia.

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

• Obecnie mamy cztery oddziały, które mieszczą się przy ul. Kcyńskiej 48.
          • Do szkoły przyjmowani są absolwenci szkoły podstawowej posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego  w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz z autyzmem.
          • Edukacja trwa trzy lata i opiera się na indywidualnych programach edukacyjno - terapetycznych opracowanych przez nauczycieli dla każdego ucznia.

Proponujemy i zapewniamy uczniom:

• zajęcia prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę,
          • rozwijanie uzdolnień i zainteresowań  poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach dodatkowych, wyjazdach, wycieczkach, imprezach integracyjnych,
          • zajęcia rewalidacyjne, które wspomagają rozwój oraz pomagają  pokonywać trudności w nauce,
          • realizację projektów edukacyjnych,
          • preorientację szkolną i zawodową, doradztwo zawodowe -  pomoc w przyjęciu do szkoły na kolejny etap edukacyjny,
          • kółka zainteresowań:  przyrodnicze, SKS,
          • bogaty kalendarz imprez, uroczystości oraz wycieczek szkolnych,
          • udział w różnego rodzaju  konkursach, zawodach sportowych, przeglądach artystycznych organizowanych przez inne szkoły  i  placówki,
          • internat dla uczniów dojeżdżających,
          • bus do przewozu osób niepełnosprawnych.

Tylko u nas zadbamy o rozwój Twojego dziecka! Zapraszamy!