PROJEKT UNIJNY

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO - WYRÓWNAWCZE

Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki prowadzone są przez p. Katarzynę Jędruch. Są to zajęcia przeznaczone dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim z klas 4 – 7 Szkoły Podstawowej oraz 2 - 3 Gimnazjum. Główne cele zajęć to:

- pomoc uczniowi w uzupełnianiu zaległości z matematyki,
- utrwalanie zdobytych umiejętności i wiedzy z matematyki,

- wzmacnianie motywacji do nauki matematyki,
- kształtowanie sprawności rachunkowej,
- ćwiczenie pamięci mechanicznej i logicznej,
- kształtowanie rozumienia podstawowych pojęć matematycznych,
-rozwijanie spostrzegawczości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć.

Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze prowadzone przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej Ewę Jaskólską - Łoś.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z klasy I - III z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, wymagających dodatkowych zajęć usprawniających i kształtujących podstawowe techniki szkolne, takie jak: umiejętność pisania, czytania i liczenia. Zajęcia te służą również usprawnianiu i doskonaleniu funkcji percepcyjno - motorycznych oraz procesów poznawczych. Na zajęciach wykorzystywane są pomoce dydaktyczne zakupione z funduszy unijnych: m. in. zeszyty ćwiczeń dla każdego ucznia,  gry edukacyjne i terapeutyczne.

Zapraszamy do naszej galerii.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z przyrody prowadzone są przez p. Annę Malak. Są to zajęcia przeznaczone dla uczniów z kl. 4-6 z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, prowadzone w małych, czteroosobowych grupach. Główne cele zajęć to:

• poznawanie najbliższej okolicy
  • pobudzanie zainteresowań przyrodniczych
  • doskonalenie pracy z mapą i planem
  • wykonywanie doświadczeń o charakterze przyrodniczym
  • nauka przyrody poprzez gry i zabawy

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.