Nawigacja

 • Karnawał

   Karnawał w Szkole Przysposabiającej do Pracy

 • PRZYRODNICZE ZAJĘCIA TERENOWE

       2 i 9 grudnia 2017 roku odbyły się wycieczki do Poznania w ramach przyrodniczych zajęć terenowych dofinansowanych przez EFS. Naszym celem było Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego. Był to bardzo intensywny wyjazd, w czasie którego 50 uczniów naszej szkoły zgłębiało wiedzę z geografii, chemii i fizyki. W czasie pobytu w Poznaniu uczniowie przebywali w mobilnym planetarium, samodzielnie wykonywali doświadczenia chemiczne oraz zwiedzili interaktywne wystawy dotyczące procesów fizycznych.   W drodze powrotnej wszyscy zjedli pyszny obiad. Kierownikiem wycieczki była nauczycielka przedmiotów przyrodniczych p. Anna Malak, a opiekę sprawowały panie: Ewa Jaskólska – Łoś, Bernadeta Jóźwiak – Szulc i Barbara Ciszewska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • III Międzyszkolny konkurs wiedzy adwentowo- bożonarodzeniowej w Starej Łubiance

  14 grudnia 2017r. reprezentacja naszego Ośrodka w składzie: P. Gruszka, B. Plewa, O. Plewa brała udział w III edycji Międzyszkolnego konkursu wiedzy adwentowo- bożonarodzeniowej w Starej Łubiance. Nasi reprezentanci zmagali się z następującymi drużynami: SOSW w Pile, SP nr 5 w Wałczu, SP nr 11 w Pile, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance. Jury oceniało zmagania w następujących konkurencjach: praca plastyczna- szopka bożonarodzeniowa, którą należało wykonać dużo wcześniej i zaprezentować przed jury, konkurs wiedzy, praca plastyczna –Święty Mikołaj, kategoria sportowa- slalom świętego Mikołaja kategoria kulinarna ubijanie białek na czas. Wszystkie konkurencje wywołały mnóstwo śmiechu, dobrej zabawy i emocji. Po zaciętej walce drużyna nasza zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy. Zawodników do konkursu przygotowała p. Marlena Sturma. Galeria

 • Swiąteczne spotkanie w Borzęciczkach

  08 -09.12.2017 odbyło się Świąteczne spotkanie Kręgu Korczakowskiego w Borzęciczkach. Udział w spotkaniu wzięli: Łukasz Bauza, Krzysztof Sawiński, Sylwia Krystkowiak, Przemysław Łączyński, Krzysztof Charzyński.

  Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Izabela Świderska i Iwona Sobczak

 • III Międzyklasowy Przegląd Piosenki Mikołajkowej i Świątecznej

  7 grudnia 2017 roku świętowaliśmy  w naszej szkole  Mikołajki i III Międzyklasowy Przegląd Piosenki Mikołajkowej i Świątecznej.  Na tę uroczystość przybyli zaprzyjaźnieni goście z Niemiec. W ten niezwykły dzień wybrani uczniowie naszej szkoły   wcielili się w aktorów i zaprezentowali nam "Mikołajkowe Przedstawienie". Gromkimi brawami serdecznie podziękowaliśmy  aktorom za występ. Następnie uczniowie naszej placówki, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, wprowadzając nas i przybyłych gości z Niemiec w iście świąteczny nastrój. W tym roku przyznawana była nagroda publiczności, którą otrzymali uczniowie  zespołu klasowego IV-VI z wychowawcą panią Anną Malak. Nad przebiegiem całości uroczystości czuwały pani Ewa Kamieniecka-Cyranek oraz pani Marzena Musiał.  Nagrody rzeczowe dla uczestników przeglądu ufundowała firma Serpol Cosmetics oraz księgarnie „Muszyńscy” i „Locum” w Wągrowcu.     

 • Wieczór andrzejkowy w Internacie

  W dniu 30 listopada 2017 r., na świetlicy w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wągrowcu odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z wróżbami.

 • Rewia na lodzie

       W środę 29 listopada 2017r. uczniowie klas U wyjechali do Poznania gdzie w hali widowiskowej „Arena”  wzięli udział w baśniowym  widowisku dla dzieci na motywach baśni H.Ch Andersena „Królowa Śniegu” w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie. więcej

 • Święto Pluszowego Misia

              Dnia 28 listopada 2017r. obchodziliśmy  Święto Pluszowego Misia. Kubuś Puchatek odwiedził naszych uczniów w szkole. Przygotował dla dzieci cukierki oraz kanapki z miodkiem - swoim ulubionym smakołykiem.
  W postać Kubusia Puchatka wcielił się uczeń naszej szkoły Patryk Kamiński.

              Uczniowie klas ponadgimnazjalnych uczestniczyli w multimedialnych lekcjach bibliotecznych pt.: „Misie w literaturze - niedźwiedzie w naturze”,  przygotowanych przez panią Mariolę Witt-Wójtych - nauczyciela bibliotekarza.

              Młodzież poznała historię powstania święta. Wzięła  udział w multimedialnym konkursie na temat znajomości misiów jako bohaterów literackich i kinowych oraz gatunków i zwyczajów niedźwiedzi. Wspólnej nauce i zabawie nie było końca. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli zbiory  pluszowych misiów oraz książek i czasopism o niedźwiedziach. Na lekcjach  towarzyszyły im ich ulubione misie z dzieciństwa.

              Społeczność uczniowska podziwiała wystawę prac plastycznych, które były wynikiem działań artystycznych uczniów biorących udział w czytelniczym konkursie plastycznym „Mój Przyjaciel Miś”. Laureatami konkursu są uczniowie Ośrodka:

  Uczniowie „L”

  Uczniowie „DK”

  Uczniowie „PG”

  Oskar Karkiewicz (I miejsce)

  Izabela Pilarska (II miejsce)

  Dominik Bołżan (III miejsce)

  Katarzyna Kolińska (I miejsce)

  Patrycja Wrzesińska (II miejsce)

  Daria Nowak (II miejsce)

  Tomasz Bazylewicz (III miejsce)

  Weronika Jablońska (III miejsce)

   

  Katarzyna Duszka (I miejsce)

  Łukasz Domalik (II miejsce)

  Krzysztof Charzyński(III miejsce)

   

  Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!!!

  Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych obchodów Święta Pluszowego Misia w Ośrodku.

            

 • Australia Jego Życia

  Australia Jego Życia

        Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Wągrowcu zorganizował IV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ot. "Australia Jego życia" przygotowany z okazji 220. rocznicy urodzin Pawła Edmunda Strzeleckiego.

  Celem konkursu było przedstawienie postaci Pawła Edmunda Strzeleckiego jako wybitnego Wielkopolanina i podróżnika oraz pobudzenie kreatywności osób niepełnosprawnych intelektualnie. Na konkurs napłynęły 42 prace ze szkół  powiatu szamotulskiego, gnieźnieńskiego  i wągrowieckiego. Jury w składzie: Elżbieta Rączkowiak, Halina Lubawa – Rajkiewicz i Ryszard Dereżyński wytypowali prace, które zostały wyróżnione i nagrodzone podczas uroczystego spotkania w MDK w Wągrowcu. Prace utworzyły wystawę, którą można podziwiać w holu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu (I piętro). Zapraszamy!   zdjęcia z wręczenia nagród

 • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  Dnia 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wielu z nas ubrało się na żółto, bo jest to kolor tego święta. Humory nam dopisywały od rana bo jak co roku to był słodki dzień J Otrzymaliśmy dla całej placówki pączki, drożdżówki i faworki od naszych kochanych sponsorów.  W tym roku szczególnie dziękujemy :

  Piekarni „Grochola” ze Żnina ,

  Piekarni p. Jędrzejczak z Janowca oraz

  Piekarni „Zborowscy” z Wągrowca

  Tylko dzięki naszym sponsorom, którzy co roku o nas pamiętają, to święto jest takie słodkie i tak miło wspominane przez naszych uczniów.

  Słodkości otrzymaliśmy tak wiele, że mogliśmy podzielić się z naszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr. 2 – wybraliśmy klasę 2b. Zrobiliśmy im niespodziankę i bardzo miło nas przyjęli.

  Kolejny raz wybieraliśmy najżyczliwszą osobę w klasie. Oto jak wybraliśmy :

  -  kl.1-3 – Marcin Wrzesiński

  - kl.4-6 – Seweryn Czajkowski

  - kl. 5 – Igor Makowiecki

  - kl 7 – Damian Bielecki

  - kl. 2 gim. – Anna Mroczyńska

  - kl. 3 gim. – Piotr Klemm

  Wyróżnieni uczniowie otrzymali słodkie upominki i dyplomy uznania.

  Wszystkie klasy w ośrodku miały za zadanie wykonać plakat dotyczący tego święta. Zwyciężyła klasa p. Świderskiej  - gratulujemy serdecznie. zdjęcia

 • Konkurs Ekologiczny w Gnieźnie

  Konkurs Ekologiczny w Gnieźnie

     Dnia 9.listopada 2017r. uczniowie SOSW w składzie Patrycja Wrzesińska,Mateusz Wojciechowski,Bartosz Pawlewski oraz Mikołaj Kośmicki wzęli udział  w VII Międzypowiatowym Konkursie Ekologicznym"Segreguję-odzyskuję -wykorzystuję" organizowanym przez SOSW nr 1 w Gnieźnie. (opiekun grupy Iwona Sobczak) zdjęcia

   

 • Zajęcia origami I - III L

  Zajęcia plastyczno- techniczne -  wykonanie plakatu metodą origami na konkurs przyrodniczy. galeria

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie i wychowankowie naszego Ośrodka. Organy Samorządu Uczniowskiego są jedynymi reprezentantami uczniów i wychowanków. Samorząd Ośrodka dzieli się na Sekcję Samorządu Szkoły i Sekcję Samorządu Grup Wychowawczych.
  Dnia 19 października 2017r. społeczność uczniowska przeprowadziła wybory do Rady Sekcji Samorządu Uczniowskiego.

              Samorząd Uczniowski w szkole tworzą:

  • Karolina Pilarska- przewodnicząca,
  • Przemysław Gruszka - zastępca,
  • Julita Mróz- sekretarz.

   

  Samorząd Grup Wychowawczych w internacie tworzą:

  • Anna Mroczyńska – przewodnicząca,
  • Przemysław Gruszka - zastępca.

   

  Serdecznie gratulujemy Radzie zwycięstwa w wyborach oraz życzymy owocnej pracy  i wielu sukcesów!!! Rada podejmuje działania wspólnie ze swoimi opiekunami. Funkcję opiekuna Samorządu Uczniowskiego w szkole pełni  p. Mariola Witt-Wójtych, natomiast w internacie p. Mariola Adamowska-Nijaka.

   

  Samorząd Uczniowski podejmuje działania dotyczące realizacji podstawowych praw    i obowiązków uczniów i wychowanków takich jak na przykład prawo do zapoznania się z programem nauczania, prawo do umotywowanej oceny postępów w nauce i zachowaniu, prawo do organizacji życia szkolnego, prawo organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej.

Wiadomości

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka
  62-100 Wągrowiec
  Ośrodek - ul. Kcyńska 48
  Szkoła - ul. Janowiecka 22

 • Dyrektor i Administracja Ośrodka tel.672620421
  Szkoła tel.672622445