• Jak zapisać dziecko do świetlicy szkolnej?

• do świetlicy szkolnej przyjmuje się ucznia na wniosek rodziców, którzy dostarczają wypełnioną kartę zgłoszenia,
          • przyjęcie uczniów do świetlicy szkolnej dokonuje się corocznie w oparciu o podpisane przez rodziców (prawnych opiekunów) karty zgłoszeń,
          • kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej można pobrać od nauczyciela-wychowawcy świetlicy bądź w sekretariacie szkoły.

Zajęcia świetlicowe mają na celu aktywowanie każdego ucznia, niezależnie od stopnia niepełnosprawności, dlatego formy i metody pracy dostosowane są do możliwości intelektualnych i fizycznych uczestników zajęć. Dzieci mają szansę sprawdzić się w pracach manualnych, plastyczno-technicznych, zabawach grupowych, zajęciach relaksacyjnych, zajęciach muzyczno-rytmicznych, zajęciach rewalidacyjnych oraz grach planszowych.

Głównymi zadaniami świetlicy jest:

1. Zapewnienie opieki i bezpieczeństwa wychowankom będącym na świetlicy.
          2. Ujawnianie i rozwijanie zamiłowań, zainteresowań i uzdolnień uczniów.
          3. Kształtowanie nawyków kultury życia codziennego.
          4. Upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, utrwalanie nawyków higieny osobistej i czystości w otoczeniu.
          5. Rozwijanie samodzielności i społecznej aktywności uczniów.
          6. Współdziałanie z rodzicami i nauczycielami uczestników świetlicy w zakresie zadań opiekuńczych i wychowawczych wynikających z programu wychowawczego szkoły oraz rocznego planu pracy świetlicy.