• #LaboratoriaPrzyszlości 4-8

• Naleśniki to jedno z ulubionych dań dzieci. W klasie 4,7-8u uczniowie wraz z Panią Magdą i Gosią poznały etapy powstawania naleśnika począwszy od ciasta aż do usmażenia. Najbardziej wyczekiwanym momentem była degustacja.

• #LaboratoriaPrzyszlości 2-3

Galaretka z wykonaniu uczniów z klasy 2-3u intryguje i zachwyca konsystencją oraz zapachem. Ze świeżymi malinami, gruszkami i innymi jesiennymi owocami stanowi idealne połączenie.

• Zajęcia kulinarne w internacie

• W minionym tygodniu wszyscy podopieczni internatu uczestniczyli w zajęciach kulinarnych pt."wspólna pizza" Uważnie obserwowali jak krok po kroku powstaje ciasto do pizzy, a następnie sami dobierali do niej swoje ulubione składniki. Na sam koniec oczywiście była degustacja wspólnie stworzonego specjału. Było pysznie !

• Zajęcia profilaktyczne w Korczaku

• W ramach zajęć profilaktycznych realizowanych na terenie szkoły gościliśmy specjalistę w dziedzinie żywienia Panią Karolinę Wegner.  W Warsztatach brała udział klasa VII i VIII.Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i wypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych, które pozwolą zachować zdrowie nie tylko, gdy jest się młodym, ale i w starszym wieku, by móc cieszyć się dobrą formą i wysoką jakością życia. Pani Karolina poruszyła również problem dotyczący  napojów energetycznych, wyjaśniła uczniom konsekwencje spożywania tak niezdrowych używek.

Uczniowie aktywnie i chętnie uczestniczyli w warsztatach.

Bardzo dziękujemy Pani Koralinie i zapraszamy ponownie.

• #LaboratoriaPrzyszłości

• #LaboratoriaPrzyszłości Październikowa pogoda jest doskonałą okazją do wspólnego spaceru podczas którego wychowankowie internatu obserwowali jesienią przyrodę oraz wykonywali zdjęcia.

• Święto Edukacji w „Korczaku”

• Dnia 13 października 2023 roku cała społeczność szkolna oraz zaproszeni Goście uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Prowadzący uroczystość – Jarosław Owczarzak powitał wszystkich zgromadzonych na uroczystości podkreślając, iż jest to Święto Polskiej Szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.

Szczególnie gorąco powitał: Tomasza Kranca – Starostę Wągrowieckiego, Małgorzatę Osuch – Przewodniczącą Rady Powiatu Wągrowieckiego, Katarzynę Nerkowską – Przewodniczącą Rady Rodziców przy SOSW.

Następnie oddał głos pani dyrektor - Ewie Kemnitz., która serdecznie powitała wszystkich przybyłych  na dzisiejszą uroczystość.

Pani dyrektor zaznaczyła, iż jutro 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Podkreśliła, że nie przypadkowo w Polsce ten dzień przypada 14 października. To właśnie w tym dniu 1773 roku za sprawą Stanisława Augusta Poniatowskiego do życia powołana została Komisja Edukacji Narodowej. Ten Organ władzy oświatowej stworzył podwaliny  systemu edukacji w naszym kraju. Było to 250 lat temu.

Zaznaczyła, iż od 250 lat oświata, szkoła, edukacja zawsze wszystkim kojarzy się nierozerwanie z nauczycielami. W tym szczególnym Dniu Pani Dyrektor – Ewa Kemnitz przeczytała przepiękną bajkę.

Serdecznie podziękowała wszystkim nauczycielom, którzy potrafią słuchać, służyć radą, są cierpliwi, uczą przykładem. Podziękowała także  pracownikom administracji i obsługi, za wkład pracy, zaangażowanie, pomoc w prawidłowe funkcjonowanie szkoły.

Szczególne podziękowania złożyła Organowi Prowadzącemu Szkołę, za wspieranie inicjatyw podejmowanych w szkole, za dobre rady oraz zrozumienie, i za to, że szkoła jest dobrem wszystkim mieszkańców Powiatu wągrowieckiego i nie tylko.

Wszystkim zebranym życzyła wielu sukcesów, spełnienia zawodowego, spełnienia wszystkich marzeń, zdrowia oraz szczęścia.

Po części oficjalnej mieliśmy przyjemność obejrzeć akademię przygotowaną przez naszych uczniów. Akademię rozpoczęła uczennica Anastazja Kopydłowska, która złożyła podziękowania nauczycielom za ten codzienny trud, który wkładają w wychowanie uczniów, za to, że starają się przekazać podopiecznym cenną wiedzę, by stali się mądrymi ludźmi. Powiedziała, że uczniowie wiedzą, że nie zawsze jest łatwo, że czasami jest trudno.

Dodała, że dzisiaj uczniowie chcą powiedzieć, jak bardzo cenią nauczycieli i jak bardzo są IM wdzięczni!

Bardzo dziękujemy następującym uczniom za udział w akademii: Natalii Kopydłowskiej, Kacprowi Gomońskiemu, Mikołajowi Żabickiemu, Weronice Musiałowskiej, Iwanowi Smykowskiemu, Kacprowi Dominkowskiemu.

Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej przygotowali nauczyciele: Joanna Stefańska, Milena Wienke, Magdalena Kalka, Izabela Świderska, Katarzyna Mendel, Piotr Bojarski, Anna Staszewska.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy!!!

• #LaboratoriaPrzyszłości

• W ramach Laboratoriów Przyszłości klasa 4 – 7 SPU smażyła na śniadanie pyszne pankejki. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy ciepły posiłek. #LaboratoriaPrzyszłości