• Z wizytą w salonie fryzjerskim

• W minionym tygodniu wychowankowie internatu wybrali się na bardzo krótką, ale owocną wycieczkę do Salonu Fryzjerskiego "Zakład Usług Fryzjerski Martyna Szczerbiak" prowadzonego przez Panią Martynę. Celem wizyty było poznanie zawodu fryzjera. Podopieczni z zaciekawieniem przyglądali się pracy fryzjerki oraz poznawali sprzęty znajdujące się w salonie fryzjerskim. Oczywiście wizycie tej towarzyszyła pogadanka na temat pielęgnacji i higieny skóry głowy. Dla chętnych Panie znalazły chwilę, by na ich włosach wyczarować cuda. W długiej kolejce na fryzjerski fotel ustawiły się dziewczyny. Nie zabrakło także odważnych chłopców, którzy w modnych, męskich fryzurach pozowali do zdjęć jak prawdziwi modele. Niezwykłą atrakcją była dla wychowanków lekcja „praktycznej nauki zawodu”:).

• Światowy Dzień jabłka

• Podczas zajęć logopedycznych, zajęć rozwijających kreatywności oraz zajęć rozwijających funkcjonowanie osobiste i społeczne uczniowie klas: II-III Ua, V U i VIII U, V-VII U obchodzili Światowy Dzień Jabłka. Ciekawym aktywnościom o tematyce jabłkowej dostosowanych do przedmiotu i naszych zainteresowań  nie było końca.

• Teatr Kurtyna w „Korczaku”

• Dnia 11 października 2023 roku dzięki sfinansowaniu przez Starostę Powiatu Wągrowieckiego – p. Tomasza Kranca spektaklu teatralnego mogliśmy gościć w naszych progach aktorów teatru „Kurtyna” z Krakowa.

P. Kinga Kluczyńska – przedstawicielka Wydziału Spraw Obywatelskich i zdrowia w Wągrowcu wraz z wicedyrektorem naszej placówki zaprosiły uczniów do obejrzenia bajki profilaktycznej pt. ”Dziki zachód”.

Uczniowie dzięki obejrzeniu spektaklu mieli możliwość przypomnienia sobie zwrotów grzecznościowych oraz zasad właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.

Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami!

Z niecierpliwością czekamy na kolejny spektakl!!!

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

• Już po raz kolejny braliśmy udział w akcji organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. To już 30. edycja, a hasłem przewodnim w tym roku było "Sprzątanie Świata łączy ludzi". Uczniowie przez ponad tydzień brali udział w różnych zajęciach poświęconych naszej planecie.  Było doskonalenie umiejętności segregowania odpadów, ekologiczne kodowanie oraz oczywiście sprzątanie najbliższej okolicy. Dodatkowo przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu "Promyk" oraz Koła Przyrodników wraz z opiekunami wzięli udział w finale akcji, który był przeprowadzony przez Fundację na terenie naszego miasta ze szczególnym uwzględnieniem Jeziora Durowskiego i rzek Wełny i Nielby. Bardzo nas cieszy duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli, za które otrzymaliśmy oficjalne podziękowania od Fundacji Nasza Ziemia.

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego w „Korczaku”

Dnia 29 września 2023 roku połączyliśmy się z całym światem poprzez aktywność ruchową w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego. Organizatorką tego wydarzenia była  p. Natalia Kluczyńska, która wraz z nauczycielami wychowania fizycznego p. Beatą Kawalerczk i p. Jarosławem Owczarzakiem czuwała nad całym wydarzeniem.

Nasi uczniowie uczestniczyli w licznych konkurencjach, stacjach ruchowych oraz rozegrali liczne rozgrywki w hokeja. Tegorocznym tematem ESSD był “Joy in Sport and Physical Activity” (radość ze sportu i aktywności fizycznej), dlatego Active Lessons Plan miał na celu zapewnić dzieciom radosne doświadczenie, w którym mogą się ruszać, uczyć i bawić jednocześnie.

Dlatego nasi uczniowie mieli możliwość poćwiczyć z Akademią Krokieta i Lamy, a w przerwach pomiędzy zajęciami, aby rozruszać swoje ciała i umysły.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w Europejski Dzień Sportu Szkolnego w 2023 roku - za to, że byliście z nami i byliście aktywni!!!

#EuropejskiDzienSportuSzkolnego#ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

• #kinoMDK #szkola #pies #przyjazn #dzieci #pociag

• 🎬 22. września mieliśmy okazję przeżyć wspaniałą przygodę w kinie z uczniami naszej szkoły. Razem obejrzeliśmy film "O psie, który jeździł koleją" 🐾🚂 Emocje sięgały zenitu, a główny bohater nauczył nas co w życiu jest najważniejsze. Dziękujemy wszystkim za niezapomniane chwile. ❤️

• XXIV Jesienne Biegi Przełajowe w Czarnkowie

• Reprezentacja SOSW w Wągrowcu w składzie: Martyna Borowska, Wiktor Musiałowski, Kewin Rożak, Oktawian Szopiński i Igor Kaliszczuk dnia 20 września 2023 r brała udział w jesiennych biegach przełajowych w Czarnkowie.Wytrwałość i wola walki naszych uczniów pozwoliła im zająć zaszczytne miejsca, oraz wzbogacić się o nowe doświadczenie.W kategorii dziewcząt młodszych Martyna Borowska zajęła trzecie miejsce,a Kewin Rożak zajął miejsce drugie w kategorii chłopców młodszych. W tej samej kategorii wiekowej bieg ukończyli również Oktawian Szopiński i Igor Kaliszczuk.Natomiast Wiktor Musiałowski po zaciętej rywalizacji  i bardzo mocno obstawionej kategorii wiekowej chłopców starszych zajął miejsce drugie.

Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy zdobyli medale, ale i również tym którzy swoją postawą godnie reprezentowali Naszą szkołę i ukończyli swój bieg.

Opiekunowie reprezentacji: Beata Kawalerczyk, Arkadiusz Różnowski